No 22. līdz 24. oktobrim Latvija uzņēma vienu no svarīgākajiem Ķīnas - Centrālās un Austrumeiropas (turpmāk – CAE) valstu sadarbības formāta (17+1) pasākumiem – 5. Ķīnas - CAE valstu ministru līmeņa tūrisma forumu.


17+1 formāts ir Ķīnas un CAE valstu sadarbības formāts, kas paredz veicināt Ķīnas sadarbību ar 17 Eiropas valstīm – Čehiju, Igauniju, Ungāriju, Latviju, Lietuvu, Rumāniju, Slovākiju, Slovēniju, Bulgāriju, Horvātiju, Poliju, Maķedoniju, Melnkalni, Serbiju, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Grieķiju.

Pasākuma norisei Latvijā  būtiska nozīme Latvijas un Ķīnas ekonomisko attiecību stiprināšanā un tūrisma veicināšanā.

Ķīnas - CAE valstu tūrisma forumā piedalījās Ķīnas un CAE valstu par tūrisma jomu atbildīgie ministri, oficiālās delegācijas un tūrisma nozares uzņēmēju delegācijas. Foruma ietvaros notika ministru apaļā galda diskusija, tūrisma biznesa forums un biznesa kontaktbirža.

17+1 foruma vadmotīvs bija savienojamība jeb ciešāku sakaru veidošana, ar uzsvaru uz trim sadarbības jomām – ciešākiem kultūras sakariem, ciešāku sadarbību digitālajā jomā (tai skaitā, mārketinga aktivitātēs) un ciešākus tiešos sakarus, ko veido aviosatiksme un transporta sakari. Pasākuma norisei Latvijā ir būtiska nozīme Latvijas un Ķīnas ekonomisko attiecību stiprināšanā un tūrisma veicināšanā.

Ekonomikas ministram Ralfam Nemiro foruma ietvaros notika arī divpusējās tikšanās ar Ķīnas kultūras un tūrisma ministru, kā arī ar 17+1 tūrisma formāta koordinējošās valsts - Ungārijas ārlietu ministru.