Tiek izsludināts konkurss „Eksporta un inovācijas balva 2016”

30-08-2016

Lai paustu atzinību un godinātu Latvijas uzņēmējus, kuri rada un ražo eksportspējīgus un inovatīvus produktus un nodrošina lieliskus pakalpojumus, kuru prece ir nopietns konkurents importa ražojumiem un kuri novērtē kvalificēta darbaspēka nozīmi, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju jau divpadsmito gadu rīko konkursu „Eksporta un inovācijas balva”. Konkursa patrons ir Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

 

Uzņēmumus, kuri ir sasnieguši labus rezultātus biznesā un apliecinājuši uzņēmējdarbībai raksturīgo konkurences garu, aicinām pieteikties konkursam „Eksporta un inovācijas balva 2016”. Iepazīties ar konkursa nolikumu un pieteikt savu dalību var LIAA mājaslapā www.liaa.gov.lv līdz š.g. 26. septembrim.

 

Konkursā tiks novērtēti komercsabiedrību sasniegumi un noteikti laureāti šādās kategorijās:

  • „Eksportspējīgākais komersants” lielo/ vidējo un mazo komercsabiedrību grupās,
  • „Importa aizstājējprodukts”,
  • „Inovatīvākais produkts”,
  • „Rūpnieciskais dizains”,
  • „Eksporta čempions”.

 

Piedaloties konkursā, uzņēmums gūs iespēju saņemt naudas balvu darījuma braucienu apmaksai vai reklāmas laukumu kādā no LIAA izdevumiem, kā arī tiesības izmantot „Eksporta un inovācijas balvas 2016” laureāta zīmi savos mārketinga materiālos un uz produkta iepakojuma.

 

Konkursa pretendentu vērtēšana notiks divās kārtās. Pirmajā kārtā žūrijas komisija vērtēs uzņēmēju sniegto informāciju pieteikuma anketās. Otrajai kārtai izvirzītos uzņēmumus žūrijas komisija apmeklēs klātienē.

 

Titula „Eksporta čempions” pretendentus žūrijas komisija izvirzīs no Latvijas lielāko eksportētāju vidus, pamatojoties uz eksporta datiem un ieguldījumu ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā. Nominācijai „Rūpnieciskais dizains” pretendentus žūrija izvirzīs no finālistu loka.

 

Dalība konkursā ir bezmaksas.

 

Arī šogad aicinām iedzīvotājus atbalstīt un uzslavēt Latvijas uzņēmumus, kas ražo kvalitatīvus un vērtīgus produktus. Aicinām ieteikt savus favorītus dalībai konkursā, aizpildot aptaujas anketu LIAA mājaslapā – Izvirzi uzņēmumu dalībai konkursā „Eksporta un inovācijas balva 2016”.

 

Konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2016” laureāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā 2016. gada 8. decembrī, kad visus dalībniekus sveiks konkursa patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

 

 

Konkurss, kura pirmā patronese 2005. gadā bija Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, sākotnēji tika iecerēts tikai eksportējošiem uzņēmumiem. Sekojot līdzi tirgus tendencēm, šo gadu laikā nomināciju klāsts ir papildināts ar „Inovatīvāko produktu”, „Importa aizstājējproduktu” un „Rūpniecisko dizainu”.

 

Līdz šim konkursa ietvaros pasniegti teju 300 apbalvojumi un atzinības raksti Latvijas labākajiem un inovatīvākajiem komersantiem. Konkursa dalībnieku vidū pārstāvētas visas galvenās Latvijas eksporta nozares – kokrūpniecība, mēbeļu ražošana, metālapstrāde un mašīnbūve, elektronikas un elektrotehnikas ražošana, vieglā rūpniecība, poligrāfija, būvmateriālu ražošana, pārtikas produktu ražošana, tekstilrūpniecība, ķīmiskā un farmaceitiskā ražošana, dizaina preču ražošana, kā arī informācijas tehnoloģiju u.c. pakalpojumi.

 

Ar visiem konkursa „Eksporta un inovācijas balva” laureātiem var iepazīties LIAA mājaslapā, sadaļā „Par LIAA”/ „Eksporta un inovācijas balva”.

 

Papildu informācija:

LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa,

Tālrunis: 67039422

Lapas informācija atjaunota:    30-08-2016