LIAA Biznesa forumā iedvesmos stāties pretim biznesa pasaules izaicinājumiem, “Eksporta un inovācijas balvā” tiks godināti veiksmīgākie uzņēmēji

06-12-2016

Šā gada 8. decembrī notiks jau tradicionālā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa diena. Rīta pusē tiek organizēts gada nozīmīgākais uzņēmējdarbībai veltītais LIAA Biznesa forums. Savukārt dienas izskaņā – apbalvoti konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2016” laureāti.

Jau septīto gadu decembrī notiek LIAA Biznesa forums, sniedzot iespēju satikt un dzirdēt pasaulē atzītus biznesa ekspertus. Šogad ārvalstu profesionāļi pārstāvēs ļoti dažādas jomas, iezīmējot biznesa aizraujošo nezināmo nākotni no dažādiem skatupunktiem. Forumā uzstāsies četri ārvalstu viesi, kuri centīsies ikvienu aizraut un iedvesmot stāties pretim biznesa pasaules izaicinājumiem:

 

Pokera spēles profesionālis Kaspers Berijs (Caspar Berry),  kurš ir sniedzis padomus Džeimsa Bonda filmā Kazino Royale, un tagad savu pieredzi pielāgo biznesa spēlei, konsultējot Google, IBM, Visa, McDonald's un citus biznesa smagsvarus, aicinās auditoriju riskēt, apzināties iespējas un pieņemt lēmumus grūti prognozējamajā jaunajā laikmetā. 

Aktīvi darbojoties visos kontinentos un visdažādākajos līmeņos – konsultējot gan iesācējuzņēmumus, gan pasaules lielākās valstiskās organizācijas, viedo pilsētu eksperts ar vairāk kā 20 gadu pieredzi Renāto Dekastro (Renato de Castro) sniegs savu skatījumu un atklās stratēģijas urbanizācijas problēmu risināšanai un viedo pilsētu attīstībai.

Britu aktieris un komunikācijas speciālists Dominiks Kolenso (Dominic Colenso), kurš savā karjerā ir pieredzējis gan slavu, gan zaudējumus, dalīsies pieredzē, kā pasniegt savu zīmolu izvēlētajā tirgū. Viņš palīdzēs pasākuma dalībniekiem atraisīt savu potenciālu, nodot vēstījumu un izcelties pūlī. 

Foruma noslēgumā ar savu fenomenālo pieredzi iepazīstinās jaunais uzņēmējs Freizers Dohertijs (Fraser Doherty) kurš pierāda, ka kaut ko pat tik ierastu kā vecmāmiņas ievārījumus var padarīt par superzīmolu, kas iekaro pasaules tirgu. Savu biznesu viņš uzsāka 14 gadu vecumā, kļūstot par jaunāko uzņēmēju, kura zīmols iekarojis lielveikalu tīklu Waitrose.

Biznesa forumu atklās LR Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un LIAA direktors Andris Ozols. Pasākumā visas dienas garumā būs iespēja saņemt arī individuālas konsultācijas par LIAA atbalstu topošajiem un esošajiem uzņēmumiem.

 

LIAA Biznesa forums notiks 2016.gada 8. decembrī plkst. 9:00 Dzelzceļa muzejā (Rīgā, Uzvaras bulvārī 2A). Forums būs vērojams arī video tiešraidē LIAA mājas lapā.

 

Dienas izskaņā svinīgā ceremonijā tiks godināti konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2016” laureāti. Latvijas veiksmīgākos uzņēmumus sveiks konkursa patrons – Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 

LIAA un Ekonomikas ministrijas rīkotais konkurss „Eksporta un inovācijas balva” notiek jau divpadsmito gadu pēc kārtas. Šogad četrās kategorijās tika iesniegti 117 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā.

 

Laureātu apbalvošanas ceremonijā balvas tiks pasniegtas sešās kategorijās – „Eksportspējīgākais komersants” lielo/ vidējo komercsabiedrību grupā, „Eksportspējīgākais komersants” mazo komercsabiedrību grupā, „Importa aizstājējprodukts”, „Inovatīvākais produkts” un „Rūpnieciskais dizains”. Titulu „Eksporta čempions” Latvijas lielākajam eksportētājam piešķir žūrijas komisija, pamatojoties uz eksporta datiem un ieguldījumu ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā.

 

Plašāka informācija par konkursu un finālistiem pieejama LIAA mājaslapā šeit

 

Konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2016” laureātu apbalvošanas ceremonija notiks 2016.gada 8. decembrī plkst. 19:00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 10). Ceremonija būs vērojama arī video tiešraidē LIAA mājas lapā.

 

 

Informācija mediju pārstāvjiem:

Mediju pārstāvjiem, kuri vēlas klātienē apmeklēt konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2016” laureātu apbalvošanas ceremoniju, līdz š.g. 8.decembra plkst. 12:00 jāpiesaka sava dalība LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļā. Vēršam uzmanību, ka ieeja pasākumā ir tikai ar ielūgumiem. Viesi aicināti tērpties vakarkleitās un smokingos/tumšos uzvalkos. Ierašanās un iespēja apskatīt muzeja ekspozīciju no plkst. 18.00. Laureātu apbalvošanas ceremonijas sākums plkst. 19:00 (pēc sākuma neviens pasākumā netiks ielaists!).

 

Papildu informācija:

Vineta Vilistere – Lāce

Tālrunis: 26399995

LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis: 67039472

Epasts: prese@liaa.gov.lv

Lapas informācija atjaunota:    06-12-2016