Ašeradens pārrunā sadarbības paplašināšanas iespējas ar Azerbaidžānu

08-02-2017

“Latvijai un Azerbaidžānai jau tradicionāli ir izveidojusies laba sadarbība. Azerbaidžāna ir nozīmīgs Latvijas sadarbības partneris Kaukāza reģionā un es saskatu vēl neizmantotas iespējas dinamiskai ekonomiskās sadarbības attīstībai ilgtermiņā,” trešdien, 8.februārī, tiekoties ar Azerbaidžānas vēstnieku Latvijā Džavanširu Ahundovu (Javanshir Akhundov) uzsvēra Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

 

 

Arī vēstnieks Dž. Ahundovs apliecināja Latvijas un Azerbaidžānas sadarbības veicināšanas potenciālu, īpaši akcentējot abu valstu ekonomiskās un ģeogrāfiskās priekšrocības un attīstīto infrastruktūru.

Tikšanās laikā amatpersonas atzina, ka līdz šim nav izmantotas visas iespējas divpusējās sadarbības veicināšanai, tādēļ svarīgi ir sekmēt uzņēmēju sadarbību dažādās jomās.

Latvija un Azerbaidžāna saskata iespējas paplašināt divpusējo ekonomisko sadarbību tādās jomās kā transports un tranzīts, loģistika, IKT, augstās tehnoloģijas, enerģētika, tūrisms, pārtikas rūpniecība, izglītība u.c. Ministrs īpaši uzsvēra arī sadarbības iespējas start-up jomā, kas dotu iespējas abu valstu jaunajiem uzņēmējiem attīstīt biznesa idejas un sniegt ieguldījumu ekonomiskajā izaugsmē.

Lai arī līdz 2014.gadam abu valstu tirdzniecības apjomi palielinājās, pēdējos gados vērojams kritums. Azerbaidžāna ieņem 51.vietu Latvijas tirdzniecības partneru starpā, divpusējās tirdzniecības apjomam sasniedzot 14,2 milj. EUR 2016.gada 9 mēnešos.

Azerbaidžānas investīciju apjoms Latvijā ir salīdzinoši neliels. Tā 2015.gadā Azerbaidžānas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā bija 14,6 milj. EUR un Latvijā darbojas 117 uzņēmumi ar Azerbaidžānas investīcijām to pamatkapitālā.

 

 

Elita Rubesa - Voravko

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr: 67013193

E-pasts: prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv; www.energoefektivakaeka.lv

Seko mums Twitter: @EM_gov_lv @siltinam

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: http://www.facebook.com/dzivosiltak

Lapas informācija atjaunota:    08-02-2017