Aizdevuma saņemšanai komercbankā uzņēmumi varēs piesaistīt Altum garantiju līdz pat 3 miljoniem eiro

14-02-2017

Ministru kabineta šā gada 14. februāra sēdē apstiprināti grozījumi atbalsta programmā par garantijām komersantu un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību konkurētspējas uzlabošanai, būtiski palielinot uzņēmumiem pieejamo Attīstības finanšu institūcijas Altum kredīta garantijas summu - tā palielināta līdz 3 milj. eiro līdzšinējo 1,5 milj. eiro vietā.

 

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka uzsver: “Ekonomikas ministrija rosināja izmaiņas kredītu garantiju atbalsta programmā, lai veicinātu lielāka apjoma projektu kreditēšanu, kā arī finansējuma pieejamību uzņēmējdarbībai kopumā. Līdz ar ES fondu investīciju projektu pieaugumu šogad kredītu garantijas būs nozīmīgs instruments, lai uzņēmumi piesaistītu sev nepieciešamos kredītresursus uzņēmējdarbības tālākai attīstībai.”

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš: “Šī uzņēmumiem ir vēl viena atspēriena iespēja.  Aizvadītajā gadā esam izsnieguši garantijas vairāk nekā 25 miljonu eiro apmērā, kas palīdzējušas audzēt biznesu vairāk nekā 100 uzņēmumiem, tai skaitā labi zināmajiem “Madara Cosmetics”, graudaugu pārslu ražotājam MILZU!, zobārstniecības klīnikai “Adenta” un citiem. Šogad kredītu garantijām ALTUM ir paredzēti vairāk nekā 150 miljoni eiro, kas veicinās vēl lielāka apjoma finansējuma ieplūšanu uzņēmējdarbībā. Uzņēmēji atzīst, ka valsts garantija naudas piesaisti no komercbankas padara vienkāršāku un ļauj palielināt biznesu arī tad, ja uzņēmumam nav pietiekama nodrošinājuma, lai saņemtu bankas aizdevumu vai saņemtu to nepieciešamajā apjomā.”

 

Līdz ar grozījumiem programmā precizēts arī atbalstāmo nozaru saraksts, kā arī noteikts, ka “Altum” sniegto garantiju turpmāk varēs apvienot ar citu “Altum” sniegto valsts atbalstu, izņemot aizdevumu programmām. Tas dos iespēju izsniegt garantijas tādiem projektiem, kurus papildus komercbankas aizdevumam finansē arī, piemēram, riska kapitāla fonds vai kas saņem biznesa inkubatora atbalstu.

 

Kā zināms, Attīstības finanšu institūcija Altum sniedz aizdevumu garantijas:

  • saimnieciskās darbības veicējiem, nodrošinot kredītresursus biznesa īstenošanai;
  • daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem, nodrošinot kredītresursus daudzdzīvokļu mājas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai.

 

Detalizēti ar grozījumiem Ministru kabineta 2010. gada 26. oktobra noteikumos Nr.997„Noteikumi par garantijām komersantu un atbilstošu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību konkurētspējas uzlabošanai” var iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr: 67013193

E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv

Seko mums Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

 

Lapas informācija atjaunota:    14-02-2017