Ašeradens iepazīstas ar Lēvenes Universitātes pieredzi pētījumu komercializācijā

09-03-2017

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ceturtdien, 9.martā  divpusējas pieredzes apmaiņas vizītes Beļģijā ietvaros apmeklēja Lēvenes Universitāti Flandrijas reģionā.

 

Vizītes laikā A.Ašeradens tikās ar Lēvenes Universitātes rektoru Riku Torfu (Rik Torf) un rektora vietnieku Deniju Pītersu (Danny Pieters), lai pārrunātu universitātes pieredzi tehnoloģiju pārneses un inovāciju veicināšanas jomā.

 

Savukārt Lēvenes Universitātes Pētījumu un attīstības centrā ministrs tikās ar biznesa attīstības vecāko vadītāju Dr. Mārtinu Hinulu (Martin Hinoul) un piedalījās diskusijā par tēmu “Valorizācijas pētniecības Lēvenes modelis” (“The Leuven Model for Research Valorization”).

 

“Lēvenes Universitātes Pētījumu un attīstības centrs ir fantastisks piemērs veiksmīgai zinātnieku un uzņēmēju sadarbībai, pārvēršot pētījumus pelnošā uzņēmējdarbībā un veicinot vesela reģiona attīstību”, atzīst A.Ašeradens, uzsverot, ka arī Latvijai nepieciešams pārņemt pozitīvo Flandrijas pieredzi.

 

Tikšanās noslēgumā puses vienojās sadarbību inovāciju attīstības jomā un Flandrijas pieredzes pārņemšanu iekļaut Latvijas-Flandrijas sadarbības programmā 2018-2021.gadam.

 

 

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

T.: 67013193

prese@em.gov.lv

Lapas informācija atjaunota:    09-03-2017