Diskutēs par produktivitātes izaicinājumiem un atbalsta politiku Latvijā un pārējās Baltijas valstīs

01-06-2017

Rīt, 2. jūnijā, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā rīko augsta līmeņa semināru “Eiropas semestris: produktivitātes izaicinājumi un atbalsta politikas Latvijā un pārējās Baltijas valstīs”.

 

“Latvijas tautsaimniecības straujākai izaugsmei produktivitātes kāpums ir vitāli svarīgs, tādēļ Ekonomikas ministrija šo rīcības virzienu noteikusi par vienu no galvenajām prioritātēm. Produktivitātes pieauguma temps pēdējā desmitgadē ir samazinājies visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, tāpēc semināra laikā kopā ar Eiropas Komisijas un OECD ekspertiem, kā arī mūsu sociālajiem partneriem, uzņēmēju pārstāvjiem un ekonomikas ekspertiem ceram gūt vērtīgus secinājumus par galvenajiem šā brīža ekonomikas izaicinājumiem un atbalsta politiku Baltijas valstīs,” uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

 

Semināra mērķis ir turpināt augsta līmeņa diskusiju Latvijā par produktivitātes jautājumiem,  sekmēt viedokļu apmaiņu par produktivitātes attīstību un iespējamiem nākotnes izaicinājumiem, kā arī diskutēt par politikas iniciatīvām, kas veicinātu produktivitātes pieaugumu nākotnē.

 

"Kā rāda Eiropas Savienības turīgāko valstu piemērs, tieši darba ražīguma kāpums ir galvenais virzītājspēks ceļā uz labklājību. Lai gan Latvija kopš iestāšanās Eiropas Savienībā sasniegusi ievērojamu izaugsmi, pēdējos gados produktivitātes pieaugums ir samazinājies, un tas jāatjauno. Jāņem vērā, ka darba ražīgums nav atkarīgs tikai no cilvēku vēlmes strādāt labāk un vairāk; tas cieši saistīts ar ekonomikas struktūru un uzņēmējdarbības vides dinamiku. Jo ekonomikā vairāk dominē sektori ar augstu pievienoto vērtību, un attīstās ātri augoši uzņēmumi, jo labāki kļūst ražīguma rādītāji. Arī EK rekomendācijas Latvijai – uzlabot darbinieku iemaņas, pilnveidot veselības sistēmu, investēt zinātnē un attīstībā, vērstas uz produktivitātes stimulēšanu," komentē Inna Šteinbuka, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

 

Semināru atklās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka un Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Ar prezentācijām seminārā uzstāsies arī Ingars Zustrups – Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorāta ekonomikas analītiķis, Naomitsu Jaširo (Naomitsu Yashiro) – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ekonomikas departamenta ekonomists, Žilvinas Šiļenas (Žilvinas Šilėnas) – Lietuvas Brīvā tirgus institūta prezidents, Tenis Nirks (Tõnis Nirk) – Igaunijas vēstnieks Latvijā, Konstantīns Beņkovskis – Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes padomnieks, Mārtiņš Kazāks – Swedbank galvenais ekonomists Latvijā, Līga Meņģelsone – Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore un Andris Vanags – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis.     

 

Seminārā aicināti piedalīties Saeimas deputāti, ministriju augsta līmeņa pārstāvji, sociālo partneru, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, ekonomisti un zinātnieki, domnīcu pārstāvji un citi interesenti.

 

Semināra norisei aicinām sekot tiešraidē www.tvnet.lv vai www.esmaja.lv šā gada 2. jūnijā no pl. 11:00 - 13:30 un no pl. 14:00 - 16:00.

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr: 67013193

E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv

Seko mums Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

Lapas informācija atjaunota:    01-06-2017