Pirmajā pusgadā iekšzemes kopprodukts Latvijā audzis par 4 procentiem

31-07-2017

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes publicēto iekšzemes kopprodukta (IKP) ātro novērtējumu šā gada 2. ceturksnī IKP pieaudzis par 4,1% salīdzinājumā ar pagājušā gada 2. ceturksni.

 

 

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: “Jau otro ceturksni pēc kārtas Latvijā ir vērojams salīdzinoši straujš IKP pieaugums - kopumā 1. pusgadā tas bija par 4% lielāks nekā pirms gada. Arī citi galvenie ekonomiskās aktivitātes rādītāji šā gada sākumā ir ar pozitīvu tendenci – eksporta pieaugums ir 8%, investīciju pieaugums – 8,6%. Par 7,2% pieaugusi arī darba alga. Tas viss kopā ir apliecinājums, ka ekonomikas izaugsme Latvijā ir vienmērīga un stabila.”

 

Būtisks ieguldījums ekonomikas izaugsmē saglabājās rūpniecībai, kur ražošanas apjomi šā gada 2. ceturksnī pieauga par 8%. Straujākais pieaugums bija vērojams tādās apstrādes rūpniecības nozarēs kā datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, ķīmisko vielu un produktu ražošanā, kā arī dzērienu un mēbeļu ražošanā. Stabila izaugsme turpinās arī lielākajās rūpniecības nozarēs – kokapstrādē un pārtikas ražošanā.

 

Jau otro ceturksni pēc kārtas vērā ņemams ieguldījums izaugsmē ir būvniecības nozarei, kur 2. ceturksnī apjomi palielinājās par 14%. Kopumā būvniecības nozares pieaugums 1. pusgadā sasniedza gandrīz 12%. Vienlaikus jāņem vērā bāzes efekts – straujais nozares pieaugums ir vērojams šogad, salīdzinot to ar 2016. gadu, kad sakarā ar ES fondu investīciju perioda kavēšanos bija vērojams būvniecības apjomu straujš samazinājums. Salīdzinājumā ar 2015. gada 1. pusgadu, šā gada sešos mēnešos būvniecības apjomi bija par gandrīz 10% mazāki.

 

“Ar gandarījumu jāatzīst, ka iepriekš īstenotā valsts politika sāk nest augļus – straujāka ekonomiskā izaugsme Latvijā vērojama tieši tehnoloģiski ietilpīgajās nozarēs. Stabila attīstība vērojama arī lielākajās Latvijas tradicionālajās nozarēs – kokapstrādē un pārtikas ražošanā. Savukārt būvniecības nozares pieaugums apliecina to, ka nozare strauji atgūstas no iepriekšējos divos gados piedzīvotā krituma. Ekonomikas ministrija prognozē, ka arī gada otrajā pusē Latvijā saglabāsies stabila ekonomikas izaugsme un kopumā tā šogad varētu būt tuvu 4 procentiem,” uzsver A.Ašeradens.

 

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv

67013193

Lapas informācija atjaunota:    31-07-2017