Turpmāk ALTUM paralēlos aizdevumus varēs saņemt arī lielie uzņēmēji

08-08-2017

Ministru kabineta 8. augusta sēdē, apstiprinot grozījumus Ministru kabineta noteikumos par paralēlajiem aizdevumiem saimnieciskās darbības veicējiem to konkurētspējas uzlabošanai, pieņemts lēmums paplašināt potenciālo atbalsta saņēmēju loku.

 

Paralēlais aizdevums ir ilgtermiņa investīciju aizdevums ar paaugstinātu kredīta risku. Paralēlo aizdevumu komersanti var saņemt Attīstības finanšu institūcijā Altum kopā ar Latvijā reģistrētas kredītiestādes vai tās meitas sabiedrības finansējumu.

 

Turpmāk valsts atbalsts paralēlo aizdevumu veidā būs pieejams arī lielajiem saimnieciskās darbības veicējiem. Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Altum ir izvērtējusi situāciju ar finansējuma pieejamību lielajiem saimnieciskās darbības veicējiem, kā arī saņemtā informācija no komercbankām liecina, ka arī lielie saimnieciskās darbības veicēji sastopas ar finansējuma nepieejamību dažādu investīciju projektu realizācijai.

 

Atbalstam pieejamais kopējais apjoms būs EUR 5 980 000. Atbilstoši sabiebrības Altum pieņēmumiem, vidējā aizdevuma summa (līdz 35% no kopējās aizdevuma summas) būs EUR 400 000 - 500 000, tādejādi kopumā atbalstu varēs saņemt 12-15 lielie saimnieciskās darbības veicēji konkurētspējas uzlabošanas pasākumu īstenošanai.

 

Tāpat līdz ar veiktajiem grozījumiem MK noteikumos uzņēmējam radīta iespēja ALTUM paralēlā aizdevuma pamatsummas atmaksu atlikt uz vairākiem gadiem, kas ļaus atvieglot uzņēmēja naudas plūsmu.

 

Detalizēti ar MK sēdē apstiprinātajiem grozījumiem Ministru kabineta 2016. gada 15. jūlija noteikumos Nr.469 "Noteikumi par paralēlajiem aizdevumiem saimnieciskās darbības veicējiem konkurētspējas uzlabošanai" var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālrunis: 67013193

E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv

Seko mums Twitter: @EM_gov_lv; @siltinam

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

 

Lapas informācija atjaunota:    08-08-2017