Vai Latvijā atdzimst ražošana?

19-09-2017

Vairāki parametri liecina, ka Latvijā attīstās ražošana – jaunākā Citadele Index dati parāda, ka ražotāju noskaņojums ir optimistiskākais starp citu nozaru uzņēmējiem, arī ekonomiskie rādītāji vēsta par strauju attīstību rūpniecības jomā.

 

Pēc jaunākā Citadele Index pētījuma datiem uzņēmēju noskaņojums jau otro ceturksni ir uzlabojies un kopumā liecina par nelielu uzņēmēju optimismu. Uzņēmēju noskaņojuma indekss šī gada 2. ceturksnī ir 50,73 punkti – indeksa vērtība, kas lielāka par 50 punktiem, liecina par optimismu.

 

Ražotāju noskaņojuma vērtējums ir 52,79 punkti, un tik optimistisks noskaņojums ražotājiem pēdējo reizi bijis pirms 3 gadiem. Arī būvnieki strauji kļuvuši optimistiski, viņu noskaņojuma vērtējums šajā ceturksnī ir 51,69 punkti. Vēl optimisma slieksni ir pārkāpuši pakalpojuma sniedzēji – šajā nozarē noskaņojums novērtēts ar 50,32 indeksa punktiem. Savukārt tirgotāji kopš 2014. gada optimismu nav atguvuši un viņu noskaņojuma vērtējums ir 48,93 punkti.

 

Uzzināt vairāk par jauno Citadele Index pētījumu aicinām preses konferencē ceturtdien, 21. septembrī, plkst. 12:00 Ekonomikas ministrijas 406. telpā, Rīgā, Brīvības ielā 55.

 

Bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš iepazīstinās ar jaunākā Citadele Index pētījuma datiem un skaidros to, kas pozitīvi ietekmē uzņēmēju noskaņojumu.

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens pastāstīs par valsts vīziju, kā attīstīt uzņēmējdarbības vidi un sekmēt ražošanas izaugsmi.

Bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile informēs par kreditēšanas tendencēm.

 

Savukārt CEMEX valdes loceklis un komercdirektors Baltijas valstīs Māris Gruzniņš pastāstīs par to, kādas ir Latvijas priekšrocības un trūkumi ražošanas attīstībā.

 

Citadele Index ir pētījums, ko banka Citadele Latvijā veic kopš 2004. gada. Katru ceturksni tiek aptaujāti 750 uzņēmumu īpašnieki un to vadītāji, tādējādi no pirmavota iegūstot uzticamu ieskatu par ekonomisko stāvokli valstī, nozarē un uzņēmumā un prognozi nākamajiem sešiem mēnešiem. Uzņēmēju aptauju un datu apkopojumu nodrošina SKDS.

 

Papildu informācija:

Baiba Ābelniece

Ārējās komunikācijas vadītāja

banka Citadele

Tālr. 67010326, 26624221

Lapas informācija atjaunota:    19-09-2017