17. oktobrī Jelgavā notiks forums “Valsts atbalsta biznesu” – viss par valsts atbalstu uzņēmējiem

11-10-2017

Šā gada 17. oktobrī Jelgavā notiks forums “Valsts atbalsta biznesu”, kurā uzņēmēji varēs saņemt visaptverošu informāciju par šobrīd pieejamo un tuvākajā laikā plānoto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un paplašināšanai. Šobrīd uzņēmējdarbības uzsākšanai un tālākai izaugsmei pieejamā valsts atbalsta apmērs ir vairāk kā 400 miljoni eiro.

 

Forumā runāsim par iespējām valsts un uzņēmēju sadarbības paplašināšanai, stiprinot uzņēmumu konkurētspēju un aicinot izmantot valsts un ES fondu sniegto atbalstu. Detalizētas prezentācijas par atbalsta programmām sniegs Attīstības finanšu institūcija Altum (Altum), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

 

Mārīte Lazdiņa, ALTUM Zemgales reģiona vadītāja: “Viens no foruma mērķiem ir palīdzēt noorientēties plašajā valsts atbalsta programmu piedāvājumā uzņēmējiem. Jo naudas un iespēju ir daudz, jāspēj tikai tās paņemt. Otrs, ne mazāk svarīgs – palīdzēt veidot kontaktus. Mūsu pētījumos divi no trīs uzņēmējiem atzīst, ka pieredzes apmaiņa ar citiem uzņēmējiem noteikti būtu noderējusi biznesa sākuma stadijā. Tāpēc aicinu izmantot gan forumu sadaļu par to, ko valsts piedāvā biznesam, gan ieklausīties citu uzņēmēju pieredzē un dibināt kontaktus. Šoruden līdzīgos forumos, kas jau notikuši Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā, redzējām patiesi lielu uzņēmēju interesi un esmu pārliecināta, ka arī Zemgales reģiona uzņēmēji pasākumā atradīs gan vērtīgu informāciju un kontaktus, gan pamatīgu devu iedvesmas.  No savas puses stāstīsim gan par ALTUM piedāvājumu, gan iepazīstināsim ar mūsu klientu pieredzes stāstiem.”

 

Ņikita Kazakevičs, LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs: “Ir stereotips, ka galvenais ir biznesa ideja, tomēr praksē esam pārliecinājušies, ka tā nav. Vispirms ir cilvēks, tikai tad – ideja. Jelgavas biznesa inkubatorā mēs koncentrējamies uz labvēlīgas ekosistēmas attīstību jauniem un pieredzējušiem uzņēmējiem, fokusējoties uz cilvēku zināšanu, iemaņu un informētības līmeņa attīstību. Uzņēmējam ir jābūt mazliet mazohistam un jāspēj kritiski paskatīties uz savu ideju. Mūsu mērķis ir attīstīt tādu vidi, kur uzņēmējs var ātri mācīties, kritiski izvērtēt savu pieeju un gūt iedvesmu un motivāciju no apkārt esošiem uzņēmējiem.”

 

Foruma otrajā daļā tiks organizētas divas paralēlās sesijas par pieejamo atbalstu uzņēmējdarbības uzsācējiem un uzņēmējiem ar pieredzi, kā arī visiem klātesošajiem būs iespēja dzirdēt katra reģiona veiksmīgu mazu un vidēju uzņēmumu pieredzes stāstus par biznesa veidošanu un attīstību, kā arī valsts atbalsta izmantošanu.

 

Forumā dzirdēsiet konditorejas “Tarte” īpašnieces Zanes Ojas stāstu par to, kā no uzņēmējas, kas vēl gadu pirms uzņēmuma dibināšanas nepratusi cept kūkas, kļuvusi par Jelgavā un tās apkārtnē pieprasītu kūku cepēju. Turklāt jau konditorejas darbības pats sākums izrādījies tik veiksmīgs, ka trešajā dienā nācies darbību apturēt, jo divatā nav spējušas piecept pieprasīto gardumu daudzumu. Zane iesaka uzņēmējdarbību uztvert kā personīgu lietu, nevis tikai kā biznesu, un atzīst, ka galvenā vērtība ir darbinieki.

 

Tāpat forumā piedalīsies uzņēmuma “RocketGrip” veidotāji Aksels Zingulis un Reinis Ņikuļcevs, kuri uzņēmējdarbību uzsāka, mācoties ģimnāzijas 12. klasē, iesaistoties skolēnu mācību uzņēmumu programmā un izveidojot lentas aizvietotāju  hokeja, skvoša, lakrosa u.c. sporta veidu nūju kātiem. Šobrīd produkts tiek eksportēts uz daudzām pasaules valstīm un tiek meklēti arvien jauni produkta eksporta tirgi.

 

Jelgavā dzirdēsiet arī Rolanda Briņķa, uzņēmuma “Dabas dots” īpašnieka, stāstu par sava produkta – dabīgā augu dzēriena “Dzeramais” ceļu pie klientiem. Iedvesmu produkta radīšanai viņš esot guvis no bērnībā omas gatavotā zaptsūdens, ko šodien ietērpis mūsdienīgā veidolā un ērtā iepakojumā. Šodien Rolands mērķē uz Skandināvijas un Rietumeiropas tirgus iekarošanu un grib nodrošināt darba vietas ne tikai saviem ģimenes locekļiem un vietējiem iedzīvotājiem.

 

Savā pieredzē forumā dalīsies arī Andris Dlohi, kurš vada uzņēmumu “Cross Tymber Systems”. Andris uzreiz pēc bakalaura izglītības iegūšanas sāka strādāt valsts pārvaldē, bet jau pietiekami ātri sācis sarunu ar kolēģiem, ka gribētos attīstīt kādu ražošanu. Rezultātā tapis veiksmīgs uzņēmums, kas ražo īpašus celtniecībai paredzētus koka paneļus un kas 90% uzņēmuma produkcijas jau eksportē.

 

Foruma noslēgumā norisināsies tīklošanās – īpašos stendos būs pieejamas individuālas konsultācijas par atbalsta un biznesa attīstības jautājumiem. Konsultācijas sniegs Attīstības finanšu institūcijas Altum, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Centrālās Finanšu un līgumu aģentūras, Izglītības ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Lauku atbalsta dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts darba inspekcijas, Valsts izglītības attīstības aģentūras,  Uzņēmumu reģistra darbinieki, Zemgales plānošanas reģiona, kā AS “SEB banka” un AS “Citadele”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, Latvijas Biznesa savienības, Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla un startin.lv, Francity  pārstāvji.

 

Forums “Valsts atbalsta biznesu” Jelgavā notiks š.g. 17. oktobrī no pl.10.00 – 15.00 Jelgavas tehnikumā, Pulkveža O. Kalpaka ielā 37, Jelgavā. Foruma dienaskārtība un reģistrēšanās anketa publicēta Altum tīmekļa vietnē. Dalība forumā - bezmaksas. Papildu informācija par forumiem pieejama Ekonomikas ministrijā (Inese Bērziņa, e-pasts: atbalstsuznemejiem@em.gov.lv, tālr.: 67013240).

 

Kā zināms, forumi par valsts atbalstu uzņēmējiem ir kļuvuši jau par ikgadēju tradīciju, sniedzot iespēju komersantiem vienuviet saņemt plašu informāciju par pieejamo un plānoto atbalstu. Šogad pasākumos piedalās vairāk kā 20 iestādes, organizācijas, kā arī komercbankas. Forumus organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā, Attīstības finanšu institūcija Altum un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra informatīvās kampaņas “Atbalsts uzņēmējiem” ietvaros. Aktuālajai informācijai par atbalstu uzņēmējiem aicinām sekot mūsu Facebook lapā: www.facebook.com/atbalstsuznemejiem.

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr: 67013193

E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv

Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

 

Lapas informācija atjaunota:    11-10-2017