Aicinām pieteikties Eiropas Komisijas atbalstam Digitālo inovāciju centru attīstībai

13-10-2017

Eiropas Komisija aicina pieteikties projektam "Digitālo inovāciju centru atbalsts" jeb "Viedās rūpnīcas jaunajās ES dalībvalstīs" (“Smart Factories in new EU Member States”), kas nodrošinās iespēju piedalīties PwC un Oksfordas Universitātes Inovāciju centra (Oxentia) izstrādātajā un īstenotajā mācību programmā.

 

EK meklē organizācijas, kas būtu gatavas uzņemties "digitālā inovāciju centra" (DIH) lomu izvēlētajās 8 no 13 jaunajām ES dalībvalstīm, kā Bulgārija, Horvātija, Kipra, Čehija, Igaunija, Ungārija, Latvija, Lietuva, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.

 

Lai piedalītos šajā mācību programmā, tiks izvēlēti vismaz 30 potenciālie digitālie inovāciju centri (DIH) no 8 valstīm. DIH ir plānoti kā atbalsta mehānisms, kas palīdzēs uzņēmumiem kļūt konkurētspējīgākiem, uzlabojot viņu uzņēmējdarbības / ražošanas procesus, kā arī produktus un pakalpojumus, izmantojot digitālās tehnoloģijas. DIH darbosies kā vienas pieturas aģentūra, nodrošinot klientiem piekļuvi tehnoloģiju testēšanai, finansēšanas atbalstam, tirgus izpētei un informācijas apritei starp Eiropas Savienības valstīm.

 

Sīkāka informācija par projektu.

 

Kas var pieteikties?

13 izvēlēto ES jauno dalībvalstu:

- Universitātes un pētniecības un tehnoloģiju centri (RTO) vai "kompetenču centri" (CoCs);

- inkubatori un akseleratori, kas sniedz atbalstu jaunizveidotiem uzņēmumiem (start-up uzņēmumiem);

- klasteru organizācijas un nozares apvienības, kas pārstāv privātā sektora uzņēmumus;

- Valsts pārvaldes iestādes, kas šobrīd jau aktīvi iesaistās un sniedz atbalstu mazo, vidējo uzņēmumu attīstībai digitālā jomā.

 

Kāpēc pieteikties?

Izvēlētie 30 DIHs piedalīsies programmā, kas sniegs atbalstu biznesa plāna vai turpmākās stratēģijas izstrādē. Programma nodrošinās apmācību, seminārus un konsultācijas par uzņēmējdarbības attīstības iespējām un ilgtspējas darbībām (tostarp finansēšanas iespēju noteikšanu). Tas balstīsies uz paraugpraksi, ko noteikuši citi Eiropas Digitālo inovāciju centri, izmantojot PwC un Oksfordas Universitātes jaunākās zināšanas un pieredzi.

Kļūstot par vienu no izvēlētajiem DIH tiek sniegta  iespēja pieslēgties DIH tīklam Eiropas Savienībā, tādā veidā veicinot sadarbību un savstarpēju informācijas, pieredzes apmaiņu starp DIH visā Eiropā un popularizējot paraugpraksi digitālo iespēju jomā.

 

Kā pieteikties?

Sīkāka informācija par pieteikumu.

 

Pieteikuma veidlapa jāiesniedz līdz 22. oktobrim. Pēc pirmās atlases, individuālās intervijas notiks novembrī. Pieteikuma veidlapai var piekļūt šeit.

 

Projekta apraksts

 

Kontakti papildinformācijai:

pwc.riga@lv.pwc.com

Lapas informācija atjaunota:    13-10-2017