Notiks Norvēģijas finanšu instrumenta programmas "Inovācijas zaļās ražošanas jomā" noslēguma pasākums

23-11-2017

Ar diskusijām par zaļo tehnoloģiju attīstību un oficiālu pieņemšanu Digital Freedom Festival ietvaros notiks Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada perioda programmas "Inovācijas zaļās ražošanas jomā" noslēgums. Pasākums notiks 27. novembrī 16:00-19:00 Rīgas Latviešu biedrības namā (Merķeļa ielā 13, Rīgā).

 

Noslēguma pasākuma oficiālajā daļā piedalīsies ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors (LIAA) Andris Ozols, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Steinars Ēgils Hāgens (Steiner Egil Hagen) un Innovation Norway Zaļo industriju inovāciju programmas direktors Tūre Lase Bi (Tore Lasse By).

 

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: "Notikumi pasaulē saistībā ar straujo tehnoloģiju attīstību un arvien kritiskāko vides kvalitāti pieprasa valstīm, tajā skaitā Latvijai, meklēt viedus un videi draudzīgus risinājumus ražošanas attīstībai. Ražošanas efektivitāte, uzņēmumu produktivitātes veicināšana un ieguldījumi inovācijās ir uzņēmējdarbības un visas tautsaimniecības ilgtspējas pamatā. Norvēģijas finanšu instrumenta programma ir būtisks atbalsts un dzinulis Latvijas uzņēmējiem inovatīvu un vides ilgtspēju veicinošu risinājumu meklējumos."

 

Norvēģijas vēstnieks Latvijā Steinars Ēgils Hāgens: "Attiecībā uz Baltijas valstīm sadarbība inovāciju jomā ir viena no galvenajām Norvēģijas prioritātēm. Norvēģijas finanšu instruments Latvijā sekmē zaļās tehnoloģijas, veicinot gan inovatīvu uzņēmējdarbību, gan sadarbību ar universitātēm jaunu tehnoloģiju radīšanā. Mēs esam gandarīti par Zaļo Inovāciju programmu Latvijā un tās sasniegto".

 

Pirms pasākuma oficiālās daļas notiks diskusija par Norvēģijas pieredzi zaļo tehnoloģiju ieviešanā, kurā uzstāsies Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors Kristaps Soms un Innovation Norway Viedo pilsētu un sabiedrību globālais vadītājs Gaute Hagerups (Gaute Hagerup).

 

Savukārt pēc tam Latvijas uzņēmēji dalīsies ar savu labo praksi zaļo tehnoloģiju attīstībā. To vadīs Zaļo tehnoloģiju inkubatora direktors Matīss Neimanis, savukārt dalībnieku vidū būs virkne Latvijas uzņēmēju, kas nodarbojas ar zaļo tehnoloģiju attīstīšanu - Baltic3D dibinātājs un vadītājs Jānis Jātnieks, Alternative Plants dibinātāja un vadītāja Anna Ramata-Stunda, MHD Research Centre vadītājs Toms Beinerts, Academia Advisors dibinātāja un vadītāja Iluta Skrūzkalne, Recolo dibinātāja un vadītāja Elīna Salva.

 

Programmas "Inovācijas zaļās ražošanas jomā" īstenošanu nodrošina Ekonomikas ministrija sadarbībā ar LIAA un donorvalsts programmas partneri - Norvēģijas Karalistes valsts uzņēmumu "Innovation Norway".

 

Programmas mērķis - vairot zaļās inovācijas, veicināt šo uzņēmējdarbības veidu un palielināt tā konkurētspēju. Īpašs atbalsts paredzēts jaunas inovatīvas vides tehnoloģijas, produktu un procesu attīstībai, kas paredzēti videi draudzīgu un energoefektīvu materiālu un produktu radīšanai ēkām un būvēm, tīrai transportēšanai, ūdens resursu vadībai, atkritumu apsaimniekošanai, ekodizainam, vai jau esošu procesu uzlabojumiem, kas dod ieguldījumu enerģijas efektīvai izmantošanai, izmešu samazināšanai, mazākam resursu patēriņam.

 

Mediju pārstāvjus, kuri vēlas apmeklēt pasākumu, lūdzam akreditēties Digital Freedom Festival apmeklējumam: http://www.digitalfreedomfestival.com/why-join/media/

 

Par Digital Freedom Festival

Digital Freedom Festival ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 27.-28.novembrim Rīgā pulcēsies 1300 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules, lai meklētu atbildes, kā uzņēmēji, sabiedrība un politikas veidotāji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

 

Konferenci organizē Digital Freedom Festival domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija DFF, kā arī reputācijas vadības kompānija Lejiņa & Šleiers. Festivālu atbalsta stratēģiskais partneris Lattelecom, oficiālā banka - Norvik Banka, startup konkursa partneris 500 Startups, Eiropas Komisija, Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Ārlietu ministrija, airBaltic, PINS, Latvijas valsts simtgades birojs, Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN), Rockstart akselerators, Latvijas Startup uzņēmumu asociācija, SAMSUNG, Microsoft, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, Izraēlas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes vēstniecība Latvijā, Slush, Mailigen, Printful, Coffee Pixels, S/B PRO Startup Studio. Mediju partneri: LETA, Diena, Star FM, CoFounder, IR, BerlinBalticNordic.net, LabsofLatvia, The Baltic Times, Dienas Bizness. TVnet.lv u.c.

 

Divu dienu festivāla biļetes var iegādāties mājaslapā www.digitalfreedomfestival.com.

 

Aicinām sekot jaunumiem līdzi arī Digital Freedom Festival Facebook, Twitter un Instagram kontos (#DFFestival).

 

Papildu informācija:

Inga Tauriņa,

Digital Freedom Festival preses sekretāre

Tālr.: +371 26564629

e-pasts: inga@dffestival.com

www.digitalfreedomfestival.com

Lapas informācija atjaunota:    23-11-2017