Norvēģijas finanšu instrumenta programma “Inovācijas zaļās ražošanas jomā” noslēgusies

28-11-2017

Ar pieņemšanu un noslēguma ceremoniju oficiāli noslēgusies Norvēģijas finanšu instrumenta programma “Inovācijas zaļās ražošanas jomā”. Programmas, kuras mērķis ir veicināt zaļās inovācijas un uzņēmējdarbību, ietvaros tika atbalstīti 102 projekti, attīstot un radot dabai draudzīgus produktus un tehniskos risinājumus, kuru kopējā vērtība pārsniedz 10 miljonus eiro.

 

Noslēguma pasākumā, kas notika Digital Freedom Festival ietvaros, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols un Norvēģijas vēstnieks Latvijā Steinars Ēgils Hāgens (Steiner Egil Hagen) pauda atzinību par veiksmīgo sadarbību.

 

 

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: “Mūsdienās zaļās tehnoloģijas nav tikai modes kliedziens, bet gan priekšrocība, kas palielina uzņēmuma konkurētspēju. Arvien vairāk uzņēmumu Latvijā katru gadu apzinās, ka efektivitātes palielināšana iet roku rokā ar ražošanu un tās atstāto ietekmi uz vidi.”

 

Ekonomikas ministrs norādīja arī to, ka līdzīgai zaļo inovāciju programmai būtu jāturpinās arī nākotnē: “Norvēģijas finanšu instrumenta apgūšana ir nonākusi noslēguma posmā, un līdz pat šim brīdim Norvēģija un Latvija ir vienisprātis, ka šī ir pirmā prioritāte gan uzņēmējdarbībā, gan inovācijās.”

 

 

Norvēģijas vēstnieks Latvijā Steinars Ēgils Hāgens: “Zaļā industrija, zaļā uzņēmējdarbība un kļūšana arvien ilgtspējīgākiem - tas ir visu mūsu interesēs. Šī programma Latvijā ir guvusi fantastiskus panākumus. Esam atbalstījuši līdzīgas programmas citās ES valstīs, tomēr domāju, ka Latvijas programma ir viena no veiksmīgākajām.”

 

Hāgens uzslavēja arī sieviešu - uzņēmēju īpatsvaru Latvijas programmā: “Mana valsts, Norvēģija, vienmēr pievērš lielu uzmanību dzimumu vienlīdzībai. Šeit ir tik daudz sieviešu, kuras darbojas inovāciju jomā, un tas ir ļoti, ļoti labi.”

 

 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols: “[Programma “Inovācijas zaļās ražošanas jomā”] ir noslēgusies, un mēs esam īstenojuši aptuveni 90% no visiem projektiem. Norvēģi ar šo programmu ir bijuši Latvijas redzamākie atbalstītāji, es varu vien uzteikt Norvēģijas valsti par tai raksturīgo atbalstu startupiem un uzņēmumiem.”

 

Programmas “Inovācijas zaļās ražošanas jomā” īsteno Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija sadarbībā ar LIAA un Norvēģijas valsts uzņēmumu “Innovation Norway”, programmu finansē Norvēģijas Karaliste.

 

Programmas mērķis - vairot zaļās inovācijas, veicināt šo uzņēmējdarbības veidu un palielināt tā konkurētspēju. Īpašs atbalsts paredzēts jaunas inovatīvas vides tehnoloģijas, produktu un procesu attīstībai, kas paredzēti videi draudzīgu un energoefektīvu materiālu un produktu radīšanai ēkām un būvēm, tīrai transportēšanai, ūdens resursu vadībai, atkritumu apsaimniekošanai, ekodizainam, vai jau esošu procesu uzlabojumiem, kas dod ieguldījumu enerģijas efektīvai izmantošanai, izmešu samazināšanai, mazākam resursu patēriņam.

 

Papildu informācija:

Inga Tauriņa,

Digital Freedom Festival preses sekretāre

Tālr.: +371 26564629

e-pasts: inga@dffestival.com

www.digitalfreedomfestival.com

 

_________________________________________________________________________

 

 

Par Digital Freedom Festival

 

Digital Freedom Festival ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 27.-28. novembrim Rīgā pulcēsies 1300 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules, lai meklētu atbildes, kā uzņēmēji, sabiedrība un politikas veidotāji var labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

 

Konferenci organizē Digital Freedom Festival domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija DFF, kā arī reputācijas vadības kompānija Lejiņa & Šleiers. Festivālu atbalsta stratēģiskais partneris Lattelecom, oficiālā banka - Norvik Banka, startup konkursa partneris 500 Startups, Eiropas Komisija, LR Ekonomikas ministrija, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra, LR Ārlietu ministrija, airBaltic, PINS, Latvijas valsts simtgades birojs, Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN), Rockstart akselerators, Latvijas Startup uzņēmumu asociācija, SAMSUNG, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs, Izraēlas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Nīderlandes vēstniecība Latvijā, Slush, Mailigen, Printful, Coffee Pixels, S/B PRO Startup Studio. Mediju partneri: LETA, Diena, Star FM, CoFounder, IR, BerlinBalticNordic.net, LabsofLatvia, The Baltic Times, Dienas Bizness. TVnet.lv u.c.

 

Divu dienu festivāla biļetes var iegādāties mājaslapā www.digitalfreedomfestival.com.

 

Aicinām sekot jaunumiem līdzi arī Digital Freedom Festival Facebook, Twitter un Instagram kontos (#DFFestival).

 

Lapas informācija atjaunota:    28-11-2017