Aicinām uzņēmējus paust viedokli par ASV tērauda un alumīnija izstrādājumu nodokļu paaugstinājumu un potenciāliem ES kompensējošiem pasākumiem

21-03-2018

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) šā gada 8. martā paziņojušas par nodomu palielināt importa nodokļus konkrētiem tērauda un alumīnija produktiem, cita starpā arī tiem, kas importēti no Eiropas Savienības.

 

Saistībā ar šo ASV paziņojumu Eiropas Komisija (EK) uzsākusi publiskās konsultācijas, lai iegūtu uzņēmumu viedokli par iespējamiem kompensējošiem pasākumiem ES. Konsultācijās iegūtā informācija palīdzēs EK izvērtēt kompensējošo mehānismu nepieciešamību un apmēru.

 

Ekonomikas ministrija aicina Latvijas uzņēmējus, kurus varētu ietekmēt plānotais ASV tērauda un alumīnija izstrādājumu nodokļu paaugstinājums vai potenciālie ES kompensējošie pasākumi, līdz šā gada 26. martam publisko konsultāciju ietvaros paust savu viedokli un ierosinājumus par ES iespējamiem kompensējošiem pasākumiem.

 

Lai spētu nodrošināt labāku Latvijas interešu aizstāvību, lūdzam iesniegto viedokli Eiropas Komisijai atsūtīt arī Ekonomikas ministrijai uz e-pastu es@em.gov.lv.

 

Papildu informācijai ASV paziņojumu publikācijas:

Presidential Proclamation on Adjusting Imports of Steel into the United States

Presidential Proclamation on Adjusting Imports of Aluminum into the United States

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālrunis 67013193

E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lv

Seko mums Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem

Flickr: https://www.flickr.com/photos/ekonomikasministrija

 

Lapas informācija atjaunota:    22-03-2018