Monitoringa dati turpina uzrādīt pakalpojumu cenu stabilizēšanos

06-03-2014

Apkopotie februāra ceturtā cenu monitoringa rezultāti liecina, ka, salīdzinot februāra trešā cenu monitoringa datus un februāra ceturtā cenu monitoringa datus, vairākumam preču pamata cena ir palikusi nemainīga – 94,8 % gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas.

 

Cenu pieaugums ir novērojams 2,4 % gadījumu, savukārt 2,8 % gadījumu cena ir samazinājusies. Monitoringa dati turpina uzrādīt pakalpojumu cenu stabilizēšanos, un cenu svārstības saistībā ar eiro ieviešanas procesu un cenu noapaļošanu tiek novērotas arvien retāk.

Februāra ceturtajā nedēļā pārtikas preču cena lielākoties saglabājusies nemainīga. Konstatēti atsevišķi gadījumi, kad cena svārstījusies svaigai gaļai. Dārgāki februāra ceturtajā nedēļā atsevišķos gadījumos kļuvuši piena produkti – kefīrs, biezpiens un kausētais siers. Tāpat atsevišķos gadījumos sadārdzinājušies saldēti dārzeņi un šampanietis, bet lētāka atsevišķos gadījumos kļuvusi salami desa, kā arī kartupeļu čipsi un degvīns. Sezonalitātes ietekmē dārgāki atsevišķos gadījumos kļuvuši apelsīni, savukārt dārzeņi – gurķi un tomāti atsevišķos gadījumos kļuvuši lētāki, bet sarkanajiem pipariem cena svārstījusies abos virzienos.

Cenas nav mainījušās saimniecības precēm - veļas pulverim un cauruļu tīrāmajam līdzeklim, savukārt trauku mazgājamais līdzeklis atsevišķos gadījumos kļuvis lētāks. Cenas nav mainījušās arī personīgās aprūpes precēm (zobu pasta, ziepes, šampūns), kā arī tabakas izstrādājumiem un presei.

Februāra ceturtajā nedēļā arī pakalpojumu cenas lielākoties saglabājušās nemainīgas - iezīmējas tendence, ka pakalpojumu cenas sāk nostabilizēties.

Pasaules naftas cenām 2014.gada februāra ceturtajā nedēļā bija vērojams kāpums vidēji par 1,5%, savukārt Latvijā naftas produktu cenas pieauga līdz 0,75% (daļā gadījumos cenas palika iepriekšējās nedēļas līmenī).

Monitoringa rezultāti publicēti Ekonomikas ministrijas mājaslapā: šeit.

Elita Rubesa- Voravko
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: 67013193;
Twitter: @EM_gov_lv, @siltinam

Lapas informācija atjaunota:    13-08-2014