Jau četrpadsmito gadus pēc kārtas „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju rīko konkursu “Eksporta un inovācijas balva”, kura ietvaros komersantiem piešķir „Eksporta un inovācijas balvu” par sasniegumiem eksportā un vietējā tirgū, kā arī jaunu, uz zināšanām balstītu preču vai pakalpojumu radīšanu.

Konkursa „Eksporta un inovācijas balva” mērķis ir sekmēt Latvijas komersantu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, veicināt Latvijas produktu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu un produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, kā arī sekmēt inovāciju, izvērtējot komersantu rezultātus un atzinīgi novērtējot veiksmīgākos komersantus un to produktus.

Konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2018” laureāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā 2018.gada 13.decembrī, kad visus dalībniekus sveiks konkursa patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Konkursā tiks novērtēti komercsabiedrību sasniegumi un noteikti laureāti šādās kategorijās:

  • “Eksportspējīgākais komersants” lielo/ vidējo un mazo komercsabiedrību grupās,
  • “Importa aizstājējprodukts”,
  • “Inovatīvākais produkts”,
  • “Rūpnieciskais dizains”,
  • “Eksporta čempions”.

Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvu darījuma brauciena apmaksai vai reklāmas laukumu kādā no LIAA izdevumiem, kā arī tiesības izmantot Eksporta un inovācijas balvas 2018 laureāta zīmi savos mārketinga materiālos un uz produkta iepakojuma.

Ar eksporta un inovācijas balvas laureātiem, iespējams iepazīties http://eib.liaa.gov.lv/.