Ekonomikas ministrijas speciālisti ir sagatavojuši kārtējo – 2022. gada – „Latvijas ekonomikas attīstības pārskatu”. Pārskatā novērtēta situācija ekonomikā un prognozētas ekonomikas attīstības perspektīvas.
Covid-19 pandēmija ir būtiski ietekmējusi ekonomikas attīstību globālā mērogā un arī Latvijā. IKP 2020. gadā Latvijā saruka par 2,2 %. Apjomīgie valdības un ES fondu atbalsta pasākumi, kā arī epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās 2021. gadā veicināja Latvijas ekonomikas atveseļošanos, un IKP pieauga par 4,1 %.
2022. gada 24. februārī Krievijai iebrūkot Ukrainā, pasliktinājās ģeopolitiskā situācija un ekonomiskās attīstības perspektīvas. Būtiski ir pieaugušas enerģijas un pārtikas cenas, pastiprinot inflācijas spiedienu laikā, kad dzīves dārdzība visā pasaulē jau bija strauji pieaugusi, atkopjoties no pandēmijas. Kara dēļ globālo ekonomiku ietekmē arī traucējumi izejmateriālu piegāžu ķēdēs. 2022. gada 1. ceturksnī Latvijā vēl pilnā apmērā nebija jūtamas kara sekas. Ekonomika pieauga par 5,6 %, salīdzinot ar 2021. gada 1 .ceturksni. Kāpums izskaidrojams ar zemo bāzi 2021. gada sākumā un pakāpenisku Covid-19 ierobežojumu atcelšanu. Taču jau 2. ceturksnī IKP pieauguma tempi gada griezumā samazinājās līdz 2,9 %, bet 3. ceturksnī IKP samazinājās par 0,6 %.