Būvniecības uzņēmuma izveide

 (soli-pa-solim)

Būvniecības pakalpojumi ieņem nozīmīgu daļu no ES un Latvijas pakalpojumu struktūras. Būvniecības sektors veido 6.1% no kopējā ES IKP un nozare nodrošina 7.3% no kopējās ES nodarbinātības. Ņemot vērā lielo būvniecības nozares īpatsvaru ES ekonomikas struktūrā un zemo integrācija ES Vienotā tirgus ietvaros, Eiropas Komisija būvniecības sektoru ir identificējusi kā vienu no prioritārajiem pakalpojumu sektoriem.

 

Ņemot vērā Eiropas Komisijas norādes un lai veicinātu lielāku pārrobežu sadarbību būvniecības sektorā, Ekonomikas ministrija pilotprojekta ietvaros ir izveidojusi būvniecības nozares uzņēmuma izveides regulatoro prasību kartējumu pakalpojumu sniegšanai Latvijā (angļu valodā). Procesa kartējums sniedz noderīgu informāciju potenciālajiem uzņēmumiem par nozares uzņēmuma dibināšanu, nodrošinot procesa transparenci un veicinot pārrobežu sadarbību nozares ietvaros.

 

Ņemot vērā, ka būvniecības nozares uzņēmuma izveides regulatoro prasību kartējums pakalpojumu sniegšanai Latvijā ir veikts kā pilotprojekts, tas var saturēt nelielas neprecizitātes.

 

Ērtākai lietošanai kartējuma diagrammu var palielināt uz tās noklikšķinot. Papildinformācijas nolūkā daži no kartējuma procesiem satur interaktīvas saites uz atbilstošo institūciju mājas lapām vai atbilstošajiem likumdošanas aktiem.

attēls

Līdzīgi būvniecības nozares uzņēmuma izveides regulatoro prasību kartējumi pakalpojumu sniegšanai ir pieejami arī par Igauniju, Somiju un Zviedriju. Informācija atrodama Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijas mājas lapā (angļu valodā).