Digitalizācija
Google apmācības

Google.org, kas ir tehnoloģiju uzņēmuma Google filantropiskā struktūrvienība, paplašina finansiālo atbalstu biedrībai Riga TechGirls un piešķir 250 000 ASV dolāru lielu grantu izglītojošo programmu īstenošanai, kas veicinās iedzīvotāju digitālās prasmes. Pateicoties šim atbalstam, Riga TechGirls palīdzēs 11 000 sievietēm padziļināti apgūt tādas zināšanas un prasmes, kas ir nepieciešamas, lai strādātu strauji augošajā tehnoloģiju nozarē, un pirmo reizi paplašinās darbību ārpus Latvijas, atverot tiešsaistes programmu nevalstiskajās organizācijās strādājošām sievietēm no citām Eiropas valstīm.

Ar Google.org atbalstu Riga TechGirls mācību programma “Iepazīsti tehnoloģijas” būs pilnībā pieejama tiešsaistē, padarot to pieejamāku, kā arī individuāli piemērotāku un iesaistošāku, pateicoties inovatīvajām spēļošanas (gamification) metodēm. Dalībniecēm tiks piedāvāts apgūt prasmes tādās jomās kā UX dizains, digitālais mārketings, e-komercija, analītika, kiberdrošība u.c., sekmējot Latvijas sieviešu konkurētspēju darba tirgū.

Sadarbībā ar partneru tīklu Riga TechGirls piedāvās arī mentoru programmu, kas palīdzēs sievietēm iegūt praktisku pieredzi, ko sagaida potenciālie darba devēji. Turklāt programma būs pieejama tiešsaistē, kas veicinās tās pieejamību bezpeļņas organizāciju vadītājām un darbiniecēm ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā.

Riga TechGirls uzskata, ka tehnoloģijas ir domātas ikvienam. Tāpēc mēs organizējam iekļaujošas digitālo prasmju apmācības sievietēm un citām nepietiekami pārstāvētām grupām. Turklāt mēs uzskatām, ka digitālās plaisas mazināšana ir būtiska veselīgai mūsu sabiedrības attīstībai. Iespēju nodrošināšana uzņēmējām, līderēm, skolotājām, radošajās nozarēs strādājošām sievietēm, veselības aprūpes speciālistēm un NVO pārstāvēm sekmēs nākamās paaudzes attīstību un pilsoniskās sabiedrības izaugsmi kopumā,” saka Riga TechGirls izpilddirektore Anna Andersone.

Līdz šim Google.org atbalsts palīdzēja Riga TechGirls īstenot divas veiksmīgas programmas, kuru ietvaros apmācītas 14 000 Latvijas sievietes. Aizvadītajā gadā mācības tika organizētas skolotājām un radošo nozaru pārstāvēm, savukārt šogad šādu iespēju plānots nodrošināt veselības aprūpes speciālistēm. Kopā ar jaunāko grantu Google.org atbalsts Riga TechGirls programmām pārsniegs 480 000 ASV dolāru.

Riga TechGirls atstāj ievērojamu ietekmi uz daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīvi, palīdzot novērst dzimumu nevienlīdzību un nodrošināt sievietēm un nepietiekami pārstāvētajām kopienām vienlīdzīgas darba iespējas svarīgās ekonomikas nozarēs. Google.org bija privilēģija kļūt par vieniem no pirmajiem korporatīvajiem filantropiem, kas atbalstīja Riga TechGirls, un mēs esam lepni paplašināt savu atbalstu, ļaujot organizācijai sasniegt jaunas kopienas un veidot jaunas starptautiskas partnerības ar bezpeļņas organizācijām visā Eiropā, lai tās varētu gūt priekšrocības no Riga TechGirls pieredzes un izcilajiem rezultātiem Latvijā,” uzsver Liza Belozerova, Google.org vecākā menedžere.

Paplašinot atbalstu Riga TechGirls aktivitātēm, Google veic vēl vienu nozīmīgu soli Latvijas digitālās ekonomikas attīstības virzienā. Sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru Google nodrošina bezmaksas apmācības bezdarbniekiem un darba meklētājiem. Savukārt kopā ar Latvijas Ekonomikas ministriju un LIAA ir uzsākta programma “Izaugsme ar Google”, ar kuras palīdzību savas zināšanas pērn paplašināja vairāk kā 6000 iedzīvotāju, tā tiks turpināta arī šogad.

 

Papildu informācija:

Adam Malczak

Google komunikāciju vadītājs Baltijas valstīs

+48 660773413

malczak@google.com