vakcina

Pirmdien, 22. martā, Rīgā ierodas Eiropas Komisijas iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons (Thierry Breton). Tikšanās laikā  ar ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu un farmācijas nozares uzņēmumiem tiks pārrunāts Latvijas piedāvājums un gatavība iesaistīties Covid -19 vakcīnu ražošanā.

“Pirms nedēļas, tiekoties attālināti ar Bretona kungu, apliecināju, ka Latvija ir gatava pievienoties Eiropas Savienības (ES) izvirzītajam mērķim apvienot spēkus Covid -19 vakcīnu ražošanā. Mums ir gadu desmitiem attīstītas farmācijas tradīcijas, augsta kompetence un atbilstoša infrastruktūra. Iesaistot Latvijas biomedicīnas nozari, Latvijas zinātnieku potenciālu un mūsu farmācijas nozares milžu kompetenci, esam gatavi nākotnē uzsākt ne tikai Covid 19, bet arī citu vakcīnu ražošanu,” uzsvēr Jānis Vitenbergs.

Apņemšanos iesaistīties vakcīnu ražošanā jau ir pauduši lielākie Latvijas medikamentu ražotāji - JSC “Grindeks”, JSC “Olainfarm” un “Pharmidea”, kas  ir gatavi attīstīt Covid-19 vakcīnu ražošanu, pamatojoties uz biotehnoloģijām un gēnu terapijas tehnoloģijām attiecībā uz visu vakcīnu veidiem. Potenciāli ir paredzama arī citu Latvijas uzņēmumu iesaistīšanās projektā.

“Eiropas komisāra vizīte Rīgā tikai nedēļu pēc mūsu sarunas ir apliecinājums, ka Latvijas piedāvājums tiek nopietni izskatīts Eiropai un visai pasaulei tik nozīmīgā jautājuma risināšanā. Šoreiz sarunā piedalīties ir aicināti arī farmācijas nozares uzņēmēji, lai klātienē ar komisāru pārrunātu un atbildētu uz jautājumiem par uzņēmumu  gatavību iesaistīties projekta īstenošanā,” norāda ekonomikas ministrs.

Atgādinām, šā gada februāra beigās visas ES dalībvalstis saņēma EK komisāra Bretona vēstuli ar lūgumu sniegt informāciju par iespējām ražot Covid-19  vakcīnas. Latvija, kopā ar pārējām Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, tiek uzlūkota kā Ziemeļeiropas reģions. Bez Latvijas iniciatīvu iesaistīties vakcīnu ražošanā izrādījusi arī Somija. Š.g. 15. martā ekonomikas ministrs J.Vitenbergs attālinātās tikšanās laikā ar T.Bretonu pārrunāja vakcīnu ražošanas iespējas Latvijā. Tikšanās laikā Vitenbergs norādīja, ka atbalsta  Eiropas Savienības (ES) mērķi apvienot spēkus Covid -19 vakcīnu ražošanā, un apliecināja Latvijas gatavību iesaistīties šajā procesā.

 

Cienījamie plašsaziņas līdzekļu pārstāvji!

Š.g. 22. martā plkst. 10:00  aicinām uz ekonomikas ministra J.Vitenberga un EK iekšējā tirgus komisāra T.Bretona preses brīfingu, kas notiks pēc abu amatpersonu tikšanās ar farmācijas nozari. Tā kā brīfingam paredzēts ierobežots laiks, komisārs runās angļu valodā (ja kādam būs nepieciešams, tiks nodrošināti tulka pakalpojumi).

Preses brīfings notiks Doma laukumā, pie Attīstības finanšu institūcijas “Altum” ēkas. Pēc amatpersonu preses brīfinga būs iespēja uzdot jautājumus arī farmācijas nozares uzņēmumiem.

Atgādinājums – preses brīfinga laikā visiem tā dalībniekiem jāievēro 2 metru distance, jālieto mutes un deguna aizsegs, kā arī jāseko pasākuma organizatoru norādēm.

 

Papildus informācija:

Vineta Vilistere – Lāce

Ekonomikas ministra padomniece

Sabiedrisko attiecību jautājumos

Mobilais tālrunis: 26399995

E-pasts: Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv