Atbalsts uzņēmējiem Ilze Indriksone

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone ceturtdien, 2. martā dosies reģionālajā vizītē uz Ventspils novadu, lai ar novada un reģiona uzņēmējiem pārrunātu aktuālos jautājumus un informētu par jaunajām atbalsta programmām uzņēmējdarbības attīstībai un konkurētspējas veicināšanai. Kopā ar ministru vizītē dosies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

Usmā Indriksone tiksies ar  biedrības “Usmas krasts” pārstāvjiem un Kurzemes tūrisma nozares uzņēmējiem, lai diskutētu par izaicinājumiem un  pārrunātu gatavību jaunajai tūrisma sezonai, kā arī tūristu piesaistes aktivitāšu veicināšanas pasākumiem Latvijā  un ārpus Latvijas robežām.  Šā gada mērķis un izaicinājums arī tūrisma nozarei būs digitalizācija, kam jau šobrīd ir pieejams atbalsts no Atveseļošanas fonda līdzekļiem.

Ventspilī ekonomikas ministre apmeklēs LIAA Ventspils biznesa inkubatoru, kā arī uzņēmumu “METUP”. Uzņēmums nodarbojas ar augstas precizitātes metināšanas pakalpojumiem un notekūdeņu filtrēšanas iekārtām ēdināšanas iestādēm. Pandēmijas laiks, kā arī enerģētiskā krīze un ģeopolitiskā situācija uzņēmumam ļāvusi ātrāk ieviest dažādus ražošanas produktivitātes uzlabošanas procesus, kā arī pārskatīt  energoefektivitātes pasākumus,  pārorientēties uz jaunām piegāžu ķēdēm, kā paplašināt produkcijas noieta tirgu ģeogrāfiju.

Vizītes ietvaros ministre piedalīsies Ekonomikas ministrijas, LIAA un Ventspils Augsto tehnoloģiju parka izglītības telpas “Nākotnes klase” organizētā konkursa 4. - 9. klašu skolēniem “Misija Jūra 2030” finālistu apbalvošanas pasākumā, kas notiks Zinātnes centrā VIZIUM. Konkurss organizēts ar mērķi skolēniem iesaistīties starptautiski aktuālu problēmu risināšanā, vienlaikus rādot savas iegūtās zināšanas par dabaszinībām. Konkursa finālā tikušo klašu skolēni saņems īpašus eksperimentu komplektus, lai papildinātu savas zināšanas un prasmes fizikas, matemātikas un STEM jomās, “Nākotnes klases” ekspertu vadītu nodarbību,  kā arī VIZIUM centra apmeklējumu.

 

Vineta Vilistere – Lāce

Ekonomikas ministra padomniece

Sabiedrisko attiecību jautājumos

Mobilais tālrunis: 26399995

E-pasts: Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv