Jaunumi
Ilze Indriksone

Ceturtdien, 26. maijā, Saeima izteica uzticību ekonomikas ministrei Ilzei Indriksonei (Nacionālā apvienība).

Ekonomikas ministres amatā Ilze Indriksone kā galveno šī brīža prioritāti izvirzījusi enerģētiskās neatkarības un drošības stiprināšanu, veicinot vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Tāpat svarīgi ir turpināt investīciju piesaisti, atbalsta instrumentu un zinātnes iesaisti uzņēmējdarbības konkurētspējas veicināšanā, kā arī mājokļu pieejamību reģionos.

“Šajā sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā, kad vēl turpinām cīnīties ar Covid-19 pandēmijas izraisītajām sekām, mēģinām atgūties no straujā energoresursu cenu lēciena šoka un sāpīgi izjūtam Krievijas nežēlīgā kara Ukrainā ekonomiskās sekas, man būs jāpieņem ātri un konstruktīvi lēmumi, lai vismazāk ciestu Latvijas ekonomika un mūsu iedzīvotāji. Man kā ekonomikas ministrei līdz šīs Saeimas sasaukuma beigām būs jādara daudz un vēl vairāk, lai mūsu mājsaimniecības nākamajā apkures sezonā justos drošas gan par siltumenerģijas pieejamību, gan par spēju nomaksāt rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem, lai mūsu uzņēmēji pēc iespējas ātrāk spētu pārorientēties uz jauniem eksporta tirgiem un kopā ar zinātniekiem radītu konkurētspējīgus produktus, kas celtu gan mūsu ekonomikas rādītājus, gan iedzīvotāju labklājību. Izaicinājumu un darāmā ir daudz, bet arī iestrādnes ir pamatīgas. Augsti novērtēju līdzšinējā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga paveikto Latvijas ekonomikas stabilizācijai un uzsākto pārorientācijas kursu. To turpināšu,” norāda I.Indriksone.

Ekonomikas ministre uzver, ka viņai būs svarīgi  turpināt regulāru dialogu ar lielākajām uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām, gan uzklausot viņu problēmas, gan aicinot uz diskusiju par tautsaimniecības izaicinājumiem.

Ilze Indriksone no partijas “Nacionālā apvienība” saraksta ievēlēta 13. Saeimā, strādāja par Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāri, bija Saeimas Budžeta un finanšu komisijas locekle un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sekretāre. “Nacionālās apvienības” valdes locekle. Četru bērnu mamma, dejo tautas dejas. Latvijas Universitātē ieguvusi maģistra grādu vides pārvaldībā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē - vides inženieres kvalifikāciju, vides zinību bakalaura grādu.

 

Papildus informācija:
Vineta Vilistere – Lāce
Ekonomikas ministres padomniece
Sabiedrisko attiecību jautājumos
Mobilais tālrunis: 26399995
E-pasts: Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv