Hamburgas delegācija

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis šodien, 3. aprīlī, tikās ar Hamburgas pilsētas ekonomikas un inovāciju ministri Melāniju Leonhardi, kura līdz ar vairāk nekā 50 uzņēmēju delegāciju viesojas Rīgā. Tika pārrunātas Latvijas un Hamburgas ekonomiskās sadarbības iespējas vairākās jomās, jo īpaši ostu attīstības jautājumos, transportā, enerģētikā un modernajās tehnoloģijās.

Ar Vācijas delegāciju man bija virkne konstruktīvu sarunu, kuru laikā prezentēju Latvijas sniegtās investīciju iespējas. Esam daudz darba ieguldījuši, lai vācu uzņēmēji aizvien labāk iepazītu Latviju, un Hamburgas delegācijas izvirzītās sarunu tēmas to skaidri apliecināja. Papildus tradicionālajai sadarbībai rūpniecībā, Latvijai un Vācijai ir ļoti augsts sadarbības potenciāls gan ostu loģistikas, gan enerģētikas, gan IKT tehnoloģiju projektos. Potenciālajiem vācu investoriem uzsvēru, ka daudz strādājam, lai Latvijas ekonomika tuvākajos gados būtu straujāk augošā un konkurētspējīgākā reģionā. Vācijas pārstāvji šķita patiesi ieinteresēti Latvijā notiekošajā un domāju, ka ir pamats jau tuvākajā laikā gaidīt konkrētus investīciju projektus,” pēc tikšanās uzsvēra V. Valainis.

Ekonomikas ministrs arī uzsvēra Latvijas elektroenerģijas “zaļo” bilanci – 70-80% no mūsu valstī saražotās elektroenerģijas nāk no Daugavas HES kaskādes. Ar to Latvija varētu būt pievilcīga vācu investoriem, kuri meklē iespējas attīstīt “zaļas” ražotnes. Latvijai ir arī daudzas potenciāli izdevīgas teritorijas, ko piedāvāt jaunu rūpnīcu būvei, tostarp ostās, kā arī iespējas nodrošināt īpašu atbalstu valdības līmenī un birokrātisko šķēršļu atvieglošanu lieliem investīciju projektiem.

Abas puses sarunu gaitā secināja, ka Latvija savu ostu pārorientācijā no tranzīta uz loģistiku, inovācijām un industriju, kā arī iekšzemes dzelzceļa kravām var daudz mācīties no Hamburgas ostas, kas ir lielākā Vācijas osta, pieredzes, un otrādi. Pamatideja ir tāda, ka moderna osta vairs nav tikai kravu pārkraušanas punkts, bet vesela uzņēmējdarbības ekosistēma, kas ietver gan loģistiku, gan ražošanu, gan inovācijas.

 

Informāciju sagatavoja:

Rolands Pētersons,

Ekonomikas ministra padomnieks komunikācijas jautājumos

E-pasts: rolands.petersons@em.gov.lv

Mob. tālr.: +371 29157405

Ekonomikas ministrs V. Valainis tiekas ar Hamburgas pilsētas ekonomikas un inovāciju senatori Melanie Leonhard un Hamburgas uzņēmēju delegāciju