Grafiki

Pirmdien, 8. maijā, ekonomikas ministre Ilze Indriksone sasaukusi Tautsaimniecības padomes sēdi, lai ar uzņēmējiem un uzņēmējus pārstāvošajām lielākajām nozaru asociācijām pārrunātu plānu ekonomikas transformācijai.

Ekonomikas ministrijas izstrādātais plāns ir vērsts uz straujākām pārmaiņām tautsaimniecībā, ietverot cilvēkkapitāla un produktivitātes attīstības veicināšanu, investīciju piesaisti, uzņēmējdarbības vides un nodokļu nomaksas vienkāršošanu.

Pašreizējā situācijā, neko nemainot,  Latvijas ekonomikas potenciālā izaugsme ir 2,2%. Lai tuvotos spēcīgākajām ES dalībvalstīm, IKP izaugsme ir jākāpina vismaz uz 5%. Izaugsmes atslēgas vārdi ir darbaspēks, investīcijas un produktivitāte. Galvenajiem investīciju virzieniem būtu jābūt ieguldījumiem cilvēku prasmēs un zināšanās, virzībā uz nosprausto pētniecības un attīstības mērķi, tāpat ir izšķiroši svarīga digitalizācijas risinājumu ieviešana, kam ir būtiska loma produktivitātes palielināšanā. Tieši produktivitātes pieaugums būs nozīmīgākais faktors, kas noteiks iedzīvotāju dzīves līmeni un valsts spēju konkurēt pasaules tirgū,” norāda ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Tautsaimniecības padome ir Ekonomikas ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas izveidota konsultatīva institūcija, kas savā darbā, lai sekmētu profesionālu, ar uzņēmējdarbības politiku saistīto jautājumu risināšanu, piesaista nozaru asociācijas un neatkarīgos ekspertus. Tās darbības mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides politikas veidošanu un īstenošanu Latvijā, kā arī veicināt ilgtspējīgas tautsaimniecības attīstības principu ieviešanu valstī un sekmēt tās procesu un sabiedrības līdzdalību.

 

Vineta Vilistere – Lāce

ekonomikas ministres padomniece

sabiedrisko attiecību jautājumos

Mobilais tālrunis: 26399995

E-pasts: Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv