--

Koalīcijas partijas Sadarbības sanāksmē konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu kompensēt straujo elektroenerģijas cenu kāpumu visām aizsargātā lietotāja grupām.  

“Šogad  piedzīvotās straujās energoresursu cenu izmaiņas palielina enerģētiskās nabadzības risku, tāpēc Ekonomikas ministrija piedāvāja cenu kāpuma kompensācijas mehānismu daudzbērnu ģimenēm, mazturīgām mājsaimniecībām un citiem lietotājiem, kuriem ir vislielākie riski nespēt nomaksāt rēķinus. Šodien tika panākts konceptuāls atbalsts mūsu priekšlikumam  par 10 EUR palielināt atbalsta apjomu visām aizsargātā lietotāja grupām. Risinājums kompensācijas ieviešanai mums jau ir gatavs, kas nozīmē, ka pēc valdības lēmuma atbalstu nekavējoties saņems vismaz 150 000 mājsaimniecību,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Lai kompensētu elektroenerģijas cenu kāpumu visām aizsargātā lietotāja grupām, atbalsta palielinājumam no budžeta līdzekļiem papildu nepieciešami  17,5 miljoni EUR gadā.

Pēc noteikumu apstiprināšanas valdībā atbalsta apjoms tiks noteikts šādā apjomā:

  • daudzbērnu ģimenei – 20 EUR;
  • trūcīgai vai maznodrošinātai mājsaimniecībai  (personai) – 15 EUR;
  • ģimenei (personai), kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti – 15 EUR;
  • personai ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādnim – 15 EUR.

Kā zināms, šā gada 1. septembrī sāka darboties aizsargātā lietotāja datu informācijas sistēma (ALDIS) - jauns un efektīvs risinājums automātiskā atbalsta piešķiršanā elektroenerģijas izmaksu segšanai daudzbērnu ģimenēm, pensionāriem ar invaliditāti, ģimenēm ar bērniem ar invaliditāti, maznodrošinātajām mājsaimniecībām.

 

Vineta Vilistere – Lāce

Ekonomikas ministra padomniece

Sabiedrisko attiecību jautājumos

Mobilais tālrunis: 26399995

E-pasts: Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv