Jaunumi

Ekonomikas ministrijas īstenotā komunikācijas kampaņa “Dzīvo siltāk” kļuvusi par Energy Globe balvas konkursa nacionālo uzvarētāju, saņemot starptautisku atzinību par izcilu veikumu ilgtspējas veicināšanā energoefektivitātes jomā Latvijā. Vienlaikus kampaņa “Dzīvo siltāk” nominēta dalībai konkursa starptautiskajā līmenī Energy Globe World balvai.

Energy Globe balva ir nozīmīgākā balva vides jomā pasaulē. Tā ir kā starptautiski atzīta ilgstpējības preču zīme, kas tiek piešķirta par izcilu veikumu attiecībā uz energoefektivitāti, atjaunojamās enerģijas plašāku izmantošanu un resursu saglabāšanu visā pasaulē. Šogad konkursā kopumā piedalās 177 valstis, kas iesniegušas vairāk kā 1500 projektus. No Latvijas dalībai konkursā šogad tika iesniegti 19 projekti, no kuriem par labāko atzīta Ekonomikas ministrijas īstenotā komunikācijas kampaņa “Dzīvo siltāk”. Plašāka informācija par Energy Globe balvas konkursu:  http://www.energyglobe.info/

 

Energy Globe nacionālā līmeņa atzinības saņemšana ir augsts novērtējums ministrijas un komunikācijas kampaņas Dzīvo siltāk” sadarbības partneru izvirzītajiem mērķiem un īstenotajām aktivitātēm jau vairāk kā 5 gadu laikā, sekmējot uzņēmēju un iedzīvotāju izpratni par dažādām enerģijas taupīšanas iespējām un īstenojot konkrētus pasākumus siltumenerģijas, elektroenerģijas un citas enerģijas ietaupīšanai.  

 

Ekonomikas ministrija pateicas par sadarbību visiem komunikācijas kampaņas “Dzīvo siltāk” partneriem, ar kuriem kopā jau kopš 2009. gada īstenoti dažādi informatīvi pasākumi, palielinot sabiedrības izpratni par energoefektivitāti, jo īpaši par energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu nepieciešamību un ieguvumiem daudzdzīvokļu ēkās Latvijā.

 

Godinot un izceļot labākos energoefektivitātes projektus Latvijā, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un žurnāliem “Būvinženieris” un “Latvijas Būvniecība” jau piecus gadus organizējusi konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā”.

 

Vienlaikus atgādinām, ka 2013. gadā komunikācijas kampaņa "Dzīvo siltāk" ieguva arī 1. vietu Eiropas Komisijas organizētā konkursa "Ilgtspējīga enerģija Eiropai" nominācijā "Komunikācija". Šī konkursa mērķis ir godināt labās prakses piemērus energoefektivitātē, atjaunojamās enerģijas izmantošanā un videi draudzīga transporta izmantošanu.

 

 

Evita Urpena

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr: 67013193

E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lvprese@em.gov.lv

Web: www.em.gov.lvwww.eu2015.lv

Seko mums Twitter: @EM_gov_lv

Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija

Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem