plakāts

Šogad konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā” kopumā saņemti 16 ēku pieteikumi, no kuriem lielākais ēku skaits - 12 - pretendē uz uzvaru nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022”. Konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau 12 gadus organizē Ekonomikas ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību.

Nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022” iesniegti 12 pieteikumi, konkursam piesakot ēkas šādās adresēs:

 1. Talsi, Darba iela 23;
 2. Talsu novads, Valdemārpils, Lielā iela 19;
 3. Jelgava, Māras iela 5;
 4. Liepāja, Klaipēdas iela 124;
 5. Liepāja, Jāņa iela 6;
 6. Valmiera, Rūpniecības iela  42;
 7. Valka, Rīgas iela 6a;
 8. Valka, Rīgas iela 6b;
 9. Valka, Rūjienas iela 4;
 10. Valka, Domes bulvāris 1;
 11. Saulkrastu novads, Zvejniekciems, Atpūtas iela 2b;
 12. Garkalnes novads, Baltezers, “Priedes”.

Nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022” iesniegti trīs pieteikumi:

 1.  Okupācijas muzejs Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1;
 2.  Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM Ventspilī, Rūpniecības ielā 2;
 3. Latvijas Nacionālā arhīva nitrocelulozes filmu glabātuve Rīgā, Skandu ielā 14.

Nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022”  iesniegts viens pieteikums – ēka Sīpeles ielā 1A, Rīgā.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šobrīd konkursa komisija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu. Konkursa otrajai kārtai izvirzīto ēku apsekošana to atrašanās vietās plānota šā gada augustā. Konkursa noslēguma pasākums un laureātu paziņošana plānota š.g. 22. septembrī. Kā zināms, konkurss tika izsludināts š.g. aprīlī un pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz 17. jūnijam. Sīkāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.  

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr: 67013193

E-pasts: prese@em.gov.lv

Twitter: @siltinam

Facebook: http://www.facebook.com/dzivositlak

Youtube: http://www.youtube.com/siltinam

Instagram: @dzivosiltak