Luksemburgas lielhercoga Anrī valsts vizītes ietvaros 14. martā tiks aizvadīts Latvijas un Luksemburgas biznesa forums, kurā piedalīsies valstu amatpersonas, kā arī Luksemburgas un Latvijas uzņēmēji.  Biznesa forumā tiks pārrunātas tādas tēmas kā digitalizācija, bioekonomika, kosmosa tehnoloģiju attīstība un ilgtspēja uzņēmējdarbībā.

Līdzšinējās Latvijas un Luksemburgas ekonomiskās attiecības nodrošina stabilu pamatu vēl ciešākai uzņēmēju sadarbībai. Divpusējās tirdzniecības un investīciju apjomi turpina pieaugt, bet vēl ir daudz iespēju paplašināt mūsu ekonomisko sadarbību. Esam ieinteresēti palielināt tirdzniecības apjomus un investīcijas, veicināt sadarbību viedās specializācijas jomās, kā arī digitālo un zaļo tehnoloģiju nozarēs. Pirmo reizi Latvijas un Luksemburgas uzņēmēji tiksies šādā formātā, lai klātienē pārrunātu jau konkrētus sadarbības formātus,” uzsver Ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Biznesa forums pulcēs 25 Luksemburgas uzņēmumus, kuri pārstāv tādas nozares kā IKT, augstas pievienotās vērtības ražošana, finanšu pakalpojumi, kokrūpniecību un citas. Savu dalību forumā apstiprinājuši arī 55 Latvijas uzņēmumi.

Latvijas un Luksemburgas biznesa forumu atklās Luksemburgas lielhercogs Anrī, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, kā arī abu valstu ekonomikas ministri Francs Fajots (Franz Fayot) un Ilze Indriksone. Pirmā foruma daļa tiks veltīta mūsdienu ekonomikas digitālajiem izaicinājumiem, ieskicējot abu valstu stratēģijas, kam sekos paneļdiskusija par ilgtspēju digitālajā laikmetā un viedpilsētu attīstības izaicinājumiem. Savukārt otrā foruma daļa tiks veltīta, lai pārrunātu kokrūpniecības nozares attīstību, ieviešot ES “zaļo” kursu.

Luksemburga ir Latvijai nozīmīgs sadarbības partneris, jo, tāpat kā mēs, lielu uzsvaru liek uz tādām nozarēm kā IKT, kosmosa tehnoloģijas un bioekonomika. Tiekoties ar Luksemburgas puses pārstāvjiem, runāsim par sadarbības iespējām dažādu digitālo risinājumu attīstībā “zaļās” ekonomikas laikmetā, kosmosa nozari un citām tēmām, kuras aktualizēsies foruma laikā. Augsts sadarbības potenciāls starp Latviju un Luksemburgu ir arī jaunuzņēmumu attīstībā un investīciju piesaistes jomā,” uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece investīciju jautājumos Laura Štrovalde. 

Dienas laikā ieplānota arī Luksemburgas lielhercoga Anrī un Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita tikšanās ar uzņēmumu “Latvijas Mobilais Telefons”, “Lightspace Technologies” un “Mikrotīkls” pārstāvjiem.

2022. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Luksemburgu bija 159,9 miljoni eiro, kas ierindoja Luksemburgu 36. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. Kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Luksemburgu bija 81,3 miljoni eiro. Salīdzinājumā ar 2021. gadu eksports ir palielinājies par 72%, bet imports ir audzis par 21%. 2022. gadā Luksemburga bija Latvijas 38. nozīmīgākais eksporta un 33. nozīmīgākais importa partneris. 2022. gadā Latvijas preču eksports uz Luksemburgu bija 35,3 miljoni eiro, kas ir par 210% vairāk nekā 2021. gadā, bet preču imports no Luksemburgas – 23,7 miljoni eiro, palielinoties par 156% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Savukārt Latvijas pakalpojumu eksports uz Luksemburgu 2022. gadā bija 46 miljoni eiro, palielinoties par 28%, bet pakalpojumu imports – 55 miljoni eiro, kas saruka par 2% salīdzinājumā ar 2021. gadu.

2022. gada beigās Luksemburgas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā bija 766 miljoni eiro, bet Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Luksemburgā bija 95 miljoni eiro. 2022. gada beigās pēc ārvalstu ieguldījumiem Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Luksemburga ierindojas 9. vietā ar kopējo ieguldījumu 279,4 miljoni eiro un 106 aktīviem uzņēmumiem.

Latvijas un Luksemburgas biznesa forums no plkst. 10:00 notiks viesnīcā Grand Hotel Kempinski Riga. 

 

LIAA Komunikācijas un informācijas departaments

Tālrunis: +371 29725674

E-pasts: prese@liaa.gov.lv