ekodizains energomarķējums ES
Mikroshēma

Aicinām līdz šī gada 23. augustam piedalīties Eiropas Komisijas izsludinājusi sabiedrisko apspriešanu par Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu noteikt ekodizaina un energomarķējuma prasības mobilajiem tālruņiem un planšetdatoriem.

Iniciatīvas mērķis ir saskaņā ar Aprites ekonomikas rīcības plānu noskaidrot viedokļus, kā labāk veicināt to, ka mobilo tālruņu un planšetdatoru ražošana ir energoefektīvāka, tie ir vienkāršāk remontējami, izturīgāki un atkārtoti izmantojami, lai tie būtu videi draudzīgāki, ilgāk kalpotu to lietotājiem, vienlaikus nesamazinot to pieejamību ES Vienotajā tirgū.

Sabiedriskās apspriešanas mērķauditorija ir gan šo produktu lietotāji (patērētāji), gan ražotāji, gan uzņēmumi, kas sniedz pakalpojumus, piemēram, veic to remontu un apkopi, valsts iestādes, kā arī nevalstiskās organizācijas.

Ekonomikas ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus sniegt viedokli un ieteikumus par to, kā iniciatīvā paustais ietekmē jūs kā uzņēmumu vai lietotāju, kā arī dalīties ar jebkādu informāciju, kas šajā jomā varētu būt noderīga. Lai sniegtu viedokli, interesentiem ir jāaizpilda noteiktas formas anketa.

Ekodizains un energomarķējums ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem energoefektivitātes veicināšanā, ilgtermiņā palielinot enerģijas, izejmateriālu un finansiālo ietaupījumu. ES ekodizains un energomarķējums regulē aspektus, kas saistīti ar enerģijas un ūdens patēriņu, emisiju līmeni un materiālu efektivitāti virknei produktu grupu. Tas atvieglo iekšējā tirgus darbību, nosakot kopīgus noteikumus un standartus visā ES.

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv

T.: 67013193