projekts

Janvārī projekta SKALE2CT pārstāvji devās uz Franciju, lai piedalītos projekta partneru rīkotajā mācību vizītē Grenoblē, kur galvenā uzmanība tika pievērsta medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmumu attīstībai.

Mācību vizītē Latviju pārstāvēja ne tikai projekta partneru pārstāvji no Ekonomikas ministrijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, bet arī medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmumu pārstāvji no BirgerMind, PrintyMed, Conelum, BDetec.

Projektu partneru tikšanās laikā bija iespēja iepazīties ar Francijas sniegtajām iespējām jaunuzņēmumiem – tehnisko nodrošinājumu, atbalsta programmām, tīklošanās iespējām, kā arī jaunuzņēmumu māju funkcionalitāti. Projekta sanāksmes tēma bija saistīta ar medicīnas tehnoloģiju, tādēļ projekta partneriem līdzi brauca arī jaunuzņēmumi, kas pārstāv šo jomu un bija iespēja iepazīties ar visu partnervalstu jaunuzņēmumu idejām un piedāvātajiem risinājumiem medicīnas tehnoloģiju  nozarē.

Mācību vizītes laikā bija iespēja iepazīties ar uzņēmumu “Clinatec”, kur uzņēmuma mērķis ir nodrošināt tehnisko nodrošinājumu iekārtu klīnisko gadījumu testēšanai. Papildus uzņēmums nodrošina arī jebkuram interesentam vai uzņēmumam izmantot sterilu istabu, kurā ir iespējams veikt dažādus eksperimentus vai tehnoloģiju testēšanu. 

Vizītes laikā bija iespējams apmeklēt pasākumu Tech&Fest, kas ietvēra ne tikai dažādas uzstāšanās, bet arī izstādi, kurā bija lieliska iespēja apskatīt dažādu medicīnas tehnoloģiju uzņēmumu stendus un iepazīties ar izstrādātajām inovācijām medicīnas nozarē.

Vienlaikus, vizītes laikā tika pārrunāta projekta īstenošanas virzība un tika analizēta projekta partnervalstu pirmā semestra finansējuma apguve.  

Projektu finansē Interreg Europe programma.

interreg