Ekonomikas ministrs un Vācijas uzņēmēji

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis šodien tikās ar Vācijas vēstnieku Latvijā Kristianu Heltu un gandrīz 20 vācu uzņēmēju delegāciju, kuri pārstāvēja vairākas nozares – rūpniecību, būvniecību, enerģētiku un komunālo saimniecību, IKT  pakalpojumus – un tādus pazīstamus uzņēmumus kā Siemens, Remondis, Notus Energy, Prios, BIH-Baltische Industrieholding u.c.

Vācu uzņēmēji izrādīja lielu interesi par Latvijas valdības atbalsta programmām jaunu uzņēmumu atvēršanā, plānotajām normatīvo aktu izmaiņām nekustamā īpašuma attīstīšanas un būvniecības procesa atvieglošanai, atjaunojamās enerģijas projektu virzību un iespējām šajā sektorā, kā arī Ekonomikas ministrijas (EM) plāniem cilvēkkapitāla attīstībā un kvalificēta darbaspēka nodrošināšanā.

V. Valainis potenciālajiem investoriem uzsvēra, ka Latvija ir droša un izdevīga vieta investīcijām ar izvērstu valsts atbalsta programmu klāstu, kuras iespējams pielāgot un savstarpēji kombinēt, lai sasniegtu maksimālu atbalsta intensitāti. Ministrs informēja par nupat atjaunoto Lielo investīciju projektu padomi pie Ministru prezidentes, kas nodrošina valdības atbalstu lielo investīciju projektu netraucētai virzībai.

Ekonomikas ministrs informēja arī par EM sagatavoto un valdības apstiprināto 62 pasākumu plānu būvniecības un nekustamā īpašuma attīstīšanas procesa debirokratizācijai, kurā paredzētie normatīvo aktu grozījumi tiks pieņemti tuvāko mēnešu laikā, par 70% saīsinot būvniecības projekta gaitu no idejas līdz realizācijai.

Tāpat ministrs uzsvēra, ka administratīvo procesu atvieglošana ir uzsākta arī atjaunojamās enerģijas projektu īstenošanā, kas līdz šim Latvijā bija iestrēgusi. Šajā ziņā valsts grib rādīt piemēru ar “Latvenergo” sauszemes vēja parku projektu, kā arī Elwind atkrastes jūras parku projektu, kuru īstenošanā un apkalpošanā aicināti piedalīties arī vācu uzņēmumi.

“Latvija ir investīcijām droša un atvērta valsts, kura nupat ir izgājusi no ekonomiskajām grūtībām, kas bija saistītas tautsaimniecības un enerģētikas pārorientāciju, un nostājusies uz izaugsmes ceļa. Mūsu ekonomiskās izaugsmes stratēģija, kas 16. maijā tiks prezentēta parlamentā, paredz ikgadēju 5% IKP pieaugumu vidējā termiņā un ekonomikas apjoma dubultošanos desmit gadu laikā. Jūs esat laipni aicināti ieguldīt Latvijā, kas jau tuvāko gadu laikā kļūs par ekonomisko līderi reģionā, un justies šeit kā mājās”, uzsvēra V. Valainis.

 

Informāciju sagatavoja:

Rolands Pētersons,

Ekonomikas ministra padomnieks komunikācijas jautājumos

e-pasts: rolands.petersons@em.gov.lv

mob.tālr.: +371 29157405

Ekonomikas ministra V.Valaiņa tikšanās ar Vācijas vēstnieku Latvijā Kristianu Heltu un Vācijas uzņēmēju delegāciju