Darba tirgus Jaunumi Viktors Valainis
Ekonomikas ministrs sanāksmē

Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Konkurētspējas un ilgtspējas apakšpadomē tika skatīts darba devēju organizāciju rosinātais jautājums par izmaiņām līdzšinējā darba nespējas lapu apmaksas kārtībā, pret kurām kategoriski iebildusi Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība. Sanāksmes gaitā tika panākta vienošanās, ka sarunas šajā formātā jāturpina, meklējot visām pusēm pieņemamu risinājumu.

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis pēc sēdes atzina, ka jautājuma risināšanā ir sperts liels solis uz priekšu, jo visas iesaistītās puses ir atzinušas, ka problēma pastāv. Tāpat ir izdevies tās apsēdināt pie sarunu galda un panākt konstruktīvas diskusijas uzsākšanu.

“Skaidrs, ka problēma ar pamatotu vai nepamatotu darba nespējas lapu izņemšanu ir reāla. Tā ietekmē Latvijas uzņēmējdarbības konkurētspēju, salīdzinot ar mūsu kaimiņiem, un tai ir jāmeklē datos balstīts un visām pusēm pieņemams risinājums. Es domāju, ka šajā formātā turpinot diskusijas mēs varam nonākt pie kompromisa varianta, kas apmierinās gan darba devējus, gan ņēmējus, gan valsti,” uzsver ministrs.

Pēc ekonomikas ministra domām, svarīgs elements turpmākajās diskusijās ir arī izpratnes panākšana par to, kāda ir reālā situācija darba nespējas lapu izņemšanā, cik pamatoti tās tiek izsniegtas, un vai esošie kontroles mehānismi ir pietiekami. Tādēļ turpmākajās sarunās svarīga būs arī Veselības ministrijas iesaiste.

“Ir redzams, ka problēma ir samilzusi un pietiekami komplicēta. Tādēļ mēs iesim soli pa solim, apkoposim un analizēsim visu iespējamo informāciju un atradīsim labāko risinājumu, kas nāks par labu Latvijas tautsaimniecībai, vienlaikus neradot kaitējumu darba ņēmēju likumīgajām interesēm un sabiedrības veselībai kopumā,” norāda ministrs.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Rolands Pētersons,

Ekonomikas ministra padomnieks komunikācijas jautājumos

e-pasts: rolands.petersons@em.gov.lv

mob.tālr.: +371 29157405