Lietuvas un Latvijas ministru tikšanās

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs šodien attālinātajā sarunā ar Lietuvas enerģētikas ministru Daiņu Kreivi (Dainius Kreivys) vienojās par koordinētu sadarbību enerģētiskās neatkarības stiprināšanā, lai  atteiktos no Krievijas gāzes importa. Lietuvas enerģētikas ministrs apliecināja, ka Latvijai būs pieejams Klaipēdas LNG termināls gāzes piegāžu nodrošināšanai.

“Enerģētiskās neatkarības veicināšanā mūsu priekšrocības ir pieejamā infrastruktūra – Inčukalna pazemes gāzes krātuve un Klaipēdas LNG terminālis, kas mums dod iespējas pilnībā atteikties no Krievijas energoresursiem, un turpmāk izmantot alternatīvas gāzes piegādes. Latvijai un Lietuvai jau līdz šim ir bijusi laba reģionālā sadarbība enerģētikas jomā un šī vienošanās apliecina mūsu kopējos mērķus un vienotu stratēģisko pieeju ceļā uz ātrāku enerģētisko neatkarību,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Baltijas valstis vairākkārt ir apliecinājušas savu spēju sadarboties dažādās situācijās. Šajos bezprecedenta apstākļos tas ir kļuvis vēl svarīgāk nekā jebkad, jo enerģētika ir viens no svarīgākajiem elementiem Eiropas kontinenta kopējā drošības struktūrā”, norāda Lietuvas Republikas ekonomikas ministrs Daiņus Kreivis.

 

Tikšanās laikā abi ministri pārrunāja arī jautājumus saistībā ar Baltijas elektroenerģijas sistēmas sinhronizāciju ar kontinentālo Eiropu.

 

Ekonomikas ministrijas 

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv