Datums 15. februāris, 2024
Laiks9.00–12.00
Vieta Rīga

Latvijas Produktivitātes padome un Latvijas Universitātes (LU) Produktivitātes zinātniskais institūts “LU domnīca LV PEAK” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) rīko ikgadējo konferenci “Produktivitātes dialogs”, kas notiks 15. februārī no plkst. 8.30 līdz 12.00 Izglītības un zinātnes ministrijas Lielajā zālē, Vaļņu ielā 2, Rīgā.

Pasākumam būs hibrīda formāts, ar iespēju apmeklēt to klātienē vai skatīties tiešraidē LU un IZM mājaslapās, nacionālajā TV apraides kanālā TV4, kā arī LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) un IZM Facebook kontā.

Dialoga mērķis ir prezentēt “Latvijas Produktivitātes ziņojumu 2023” un apspriest jaunākos ar produktivitāti un konkurētspēju saistītos aktuālos jautājumus. Konferenci atklās Latvijas Produktivitātes padomes priekšsēdētājs, LU BVEF dekāns prof. Gundars Bērziņš, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un ekonomikas ministrs Viktors Valainis. Ar uzrunām uzstāsies Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorāta (EC DG ECFIN) Investīciju, izaugsmes un strukturālo reformu direktorāta direktore Džeraldīne Mahjē (Géraldine Mahieu) un LU Produktivitātes zinātniskā institūta “LU domnīca LV PEAK” direktore prof. Inna Šteinbuka.

Pasākumā notiks divas apaļā galda diskusijas “Vai un kādā veidā produktivitātes pieaugums nodrošinās straujāku izaugsmi un labklājības celšanu?” un “Zinātnieku un ekspertu ieteikumi konkurētspējas celšanai”. Diskusijās piedalīsies eksperti no Ekonomikas ministrijas, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA), Latvijas Produktivitātes padomes, LU domnīcas LV PEAK, “Citadele” banka, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK).

Konferences noslēgumā Latvijas Produktivitātes padome un Latvijas Universitātes (LU) Produktivitātes zinātniskais institūts “LU domnīca LV PEAK” parakstīs sadarbības deklarāciju ar LZA, LDDK un LTRK.

Pasākuma programma

 

Par LU Produktivitātes zinātnisko institūtu “LU domnīca LV PEAK”

LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Produktivitātes zinātniskais institūts "Latvijas Universitātes domnīca LV PEAK" (LU domnīca LV PEAK) tika dibināts 2019. gada 25. novembrī. Institūta pirmsākums ir 2018. gada 10 maijā dibinātais Latvijas Produktivitātes, Efektivitātes, Attīstības un Konkurētspējas forums (LV PEAK), kas tika izveidots LU pēc izcilu Latvijas pētnieku grupas iniciatīvas un ar misiju veicināt Produktivitātes padomes izveidi Latvijā. Šīs iniciatīvas pamatā bija Eiropas Savienības Padomes lēmums, kas tika izdots 2016. gada septembrī par Nacionālo produktivitātes padomju izveidi. LV PEAK darbojas ar mērķi veikt neatkarīgu, objektīvu un zinātniski pamatotu mūsu valsts konkurētspējas analīzi un sniegt rekomendācijas Latvijas valdībai.

 

Papildu informācija:

Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
prese@izm.gov.lv
tālr. 67047704, 67047834, 67047893