Ilze Indriksone

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone ir uzdevusi AS “Latvenergo” kapitāla daļu turētājam, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāram Edmundam Valantim, uzdot AS “Latvenergo” padomei nekavējoties veikt visas nepieciešamās darbības, lai tiktu sasaukta AS “Latvenergo” meitas kompānijas AS “Sadales tīkls” ārkārtas akcionāru sapulce, kurā tiktu izvērtēts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (Regulatoram) 2022. gada 3. novembrī iesniegtā elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projekta izstrādes process, publiskajā telpā paustā informācija, kā arī vērtēta AS “Sadales tīkls” pārvaldes institūciju rīcība saistībā ar elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projekta akceptēšanu un iesniegšanu izskatīšanai Regulatorā.

Elektroenerģijas sadales tarifs attiecas uz visiem elektroenerģijas lietotājiem – gan mājsaimniecību klientiem, gan uzņēmējiem un citiem juridiskajiem lietotājiem. Laikā,  kad piedzīvojam ilgstošus energoresursu cenu pieauguma rekordus, katram papildu izmaksu pieaugumam ir jābūt ļoti pamatotam un publiskajā komunikācijā ir jāskaidro  datos balstīti lēmumi. Šobrīd primāri ir sagatavot atbilstošu un pamatotu elektroenerģijas sadales tarifu projektu, lai netiktu kavēta iesniegšanas un izvērtēšanas procedūra, un lai iedzīvotāji un uzņēmēji savlaicīgi būtu informēti par tarifu izmaiņām. Esmu uzdevusi vērtēt arī sadales tarifu projekta izstrādes procesu, kā arī AS “Sadales tīkls” valdes un padomes rīcību tarifu projekta sagatavošanas gaitā,” uzsver ekonomikas ministre.

2022. gada 23. novembrī ekonomikas ministre uz sarunu aicināja AS “Sadales tīkls” valdi un padomi, kā arī AS “Latvenergo” vadību, lai pārrunātu Regulatoram pērn, 3. novembrī iesniegto elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projektu un tajā paredzēto neproporcionālo un dažos segmentos nesamērīgi straujo izmaksu kāpumu. Tikšanās laikā Indriksone aicināja pārskatīt sagatavoto tarifu projektu un iesniegt pamatojumu par katru tarifu projekta pozīciju.

 

Papildu informācijai:

Vineta Vilistere – Lāce

Ekonomikas ministres padomniece

Sabiedrisko attiecību jautājumos

Mobilais tālrunis: 26399995

E-pasts: Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv