Covid19 Jānis Vitenbergs Pakalpojumi
" "

Pirmdien, 20.septembrī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs sasaucis Covid-19  skarto  pakalpojuma sniedzēju nozaru pārstāvju sanāksmi, lai pārrunātu aktuālo situāciju, uzklausītu nozaru redzējumu,epidemioloģiski droši nosargāt uzņēmējdarbību, kā arī rast kopīgu piedāvājumu valdībai epidemioloģiski drošu  pakalpojumu sniegšanai un saņemšanai.

Uz tikšanos ekonomikas ministrs ir aicinājis ēdināšanas, viesmīlības, skaistumkopšanas, fitnesa un tirdzniecības nozares pārstāvjus, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) , kā arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS).

Ekonomikas ministrija izskatīšanai Operatīvās vadības grupā (OVG)  ir izteikusi priekšlikumu paplašināt testu rezultātu un sertifikātu izmantošanu pakalpojumu saņemšanai un sniegšanai. Lai paplašinātu pakalpojumu sniegšanas iespēju «dzeltenajā režīmā», jāpadara pieejamāka testēšana, pilnveidojot testēšanas procesu un pieejamo/atzīto testu klāstu. Ministrija rosina izvērtēt iespēju ātro antigēna testu padarīt pieejamākus pakalpojumu saņemšanai un sniegšanai – ļaujot tos veikt ne tikai laboratorijās. Šāds testu veikšanas process atzīts vairākās ES valstīs, t.sk. Vācijā, Austrijā, Portugālē.

Ļaujot pakalpojumu sniedzējam apkalpot klientus arī ar ātrajiem antigēna testiem, tiktu atslogots laboratoriju darbs, identificēti vairāk saslimušo, īpaši slimības sākuma posmā, t.sk. vakcinēto cilvēku vidū, un vienlaikus netiktu apdraudēta uzņēmējdarbība.

 

 

Papildu informācijai:

Vineta Vilistere – Lāce

Ekonomikas ministra padomniece

Sabiedrisko attiecību jautājumos

Mobilais tālrunis: 26399995

E-pasts: Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv