Starptautiskā sadarbība Tūrisms
123

Šā gada 17.jūnijā Lietuvā, Viļņā, pirmajā Reģionālajā tūrisma samitā par mieru un atveseļošanu tikās par tūrismu atbildīgo ministriju pārstāvji un diplomāti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas, kā arī pārstāvji no Ukrainas Tūrisma attīstības valsts aģentūras. Samita laikā tika parakstīts piecu valstu Kopīgs paziņojums par sadarbību tūrisma jomā.

No Latvijas puses Samitā piedalījās un Kopīgo paziņojumu parakstīja Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda.

Krievijas iebrukums Ukrainā apdraud drošību un ekonomikas, tai skaitā tūrisma nozares, izaugsmi ne tikai Ukrainā, bet arī citās valstīs, tādēļ vienošanās par sadarbību, kopīgu interešu definēšana, solidaritāte, savstarpējs atbalsts un informācijas apmaiņa ir svarīgāka kā jebkad.  Piecu valstu kopīga vienošanās par sadarbību veicinās mierpilna un ilgtspējīga tūrisma sektora atveseļošanos ne tikai Ukrainā, bet arī tās kaimiņvalstīs, t.sk. Latvijā,” uzsver Andris Čuda.

Kopīgā paziņojuma mērķis ir solidāri atbalstīt Ukrainu tās tūrisma nozares atveseļošanā, sekmēt Krievijas Federācijas izslēgšanu no starptautiskajām tūrisma organizācijām, komitejām un programmām līdz Krievijas Federācija pārtrauc savu militāro darbību Ukrainā un izved savus militāros spēkus no Ukrainas teritorijas, veicināt tūrisma iestāžu un jomas ekspertu kontaktu dibināšanu, pieredzes un labās prakses apmaiņu, kā arī attīstīt un padziļināt draudzīgas attiecības tūrisma jomā starp samita dalībvalstīm.

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv