Valmiera forums

Šā gada 16. septembrī Ekonomikas ministrija kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Attīstības finanšu institūcija Altum organizēja pēdējo forumu “#AtbalstsUzņēmējiem - impulss jaunam izrāvienam”, kas notika Valmierā. Foruma mērķis ir veidot diskusiju par plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, eksporta un konkurētspējas veicināšanai. 

Foruma atklāšanā norisinājās diskusija “Iespējas pārmaiņām un attīstībai”, kurā piedalījās Ekonomikas ministrijas un ALTUM vadības pārstāvji, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece Ilze Strupkāja, Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kā arī SIA “Valpro" valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings.

Foruma laikā Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēja par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm, iespējām un izaicinājumiem, kas varētu mūs sagaidīt jau tuvākajā laikā, kā arī par viedajām investīcijām uzņēmumu konkurētspējas palielināšanai un ilgtspējīgai attīstībai. Papildu stāstījām par šogad uzsākto septiņu gadu finanšu plānošanas un atbalsta periodu, kurā uzņēmējiem būs pieejamas 1,6 miljardu EUR investīcijas cilvēkresursu attīstībai, inovācijām un eksporta veicināšanai.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji uzrunāja Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmējus par aktuālajiem atbalsta instrumentiem biznesa attīstībai, tostarp par programmu “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”, kas kalpo kā paplašināts atbalsts uzņēmumiem tirgus pārorientēšanai un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai.

Tāpat foruma ietvaros ALTUM eksperti stāstīja par jau pieejamajiem un drīzumā plānotajiem finanšu instrumentiem uzņēmējiem, kā arī par Trīs jūru iniciatīvas investīciju fondu, kas ir jauna iespēja transporta, enerģētikas un digitalizācijas projektu finansēšanai.

Ar iedvesmas stāstiem klātesošos uzrunāja arī reģiona uzņēmēji - SIA "WoodHeart"  un BeTRITON SIA , kuri dalījās ar savu pieredzi un atklāja viņu panākumu atslēgas veiksmīga biznesa attīstīšanā, pilnveidē, konkurētspējas un eksporta veicināšanā. Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris un Digitālās inovācijas centra pārstāve stāstīja par digitalizācijas sniegtajām iespējām uzņēmuma attīstībā. Savukārt Vidzemes plānošanas reģiona kolēģi informēja par Vidzemes pašvaldību sniegto atbalstu uzņēmējiem.

Vienlaikus foruma laikā komersantiem bija iespēja klātienē konsultēties ar ALTUM, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmuma dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras  un Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera un Digitālās inovācijas centra ekspertiem.

Foruma “#AtbalstsUzņēmējiem - impulss jaunam izrāvienam” dienas kārtība publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē. Forums notika Valmieras koncertzālē (Leona Paegles iela 10, Valmiera).

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis: 67013193

E-pasts: prese@em.gov.lv

Tiešraide