FORUMS REZEKNE

Šā gada 20. maijā, Rēzeknē, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Attīstības finanšu institūcija Altum organizē forumu “#AtbalstsUzņēmējiem - impulss jaunam izrāvienam”. Foruma mērķis ir veidot diskusiju par plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, eksporta un konkurētspējas veicināšanai. Forums Rēzeknē būs pirmais no četru forumu cikla, kas tuvāko mēnešu laikā notiks arī citos reģionos – jūnijā līdzīgs forums notiks Kurzemē, augustā - Vidzemē, septembrī - Zemgalē.

Papildus jau esošajām atbalsta programmām, tuvākajā laikā izskatīšanai valdībā iesniegsim četras jaunas atbalsta programmas uzņēmējiem Krievijas kara Ukrainā un ar to saistīto sankciju seku mazināšanai. Tāpat šogad ekonomiskās izaugsmes tālākai sekmēšanai uzsāksim vairākas Eiropas Atveseļošanās Fonda un ES struktūrfondu jaunā plānošanas perioda atbalsta programmas; no šiem ES finanšu avotiem turpmāko septiņu gadu periodā Latvijā būs pieejamas investīcijas 1,6 miljardu EUR apmērā gan ekonomikas transformācijas, produktivitātes un digitalizācijas, gan mājokļu pieejamības veicināšanai, nevienlīdzības mazināšanai, t.sk. īres un sociālo mājokļu pieejamībai, kā arī energoefektivitātei. Atbalsta programmu klāsts būs plašs un pieejams visa veida uzņēmumiem, tāpēc mums ir svarīgi savlaicīgi uzrunāt komersantus reģionos, aicinot domāt par biznesa attīstību un pieteikties valsts atbalsta saņemšanai,” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Foruma atklāšanā norisināsies diskusija “Iespējas pārmaiņām un attīstībai”, kurā piedalīsies Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Lapiņš, ALTUM vadītājs Reinis Bērziņš, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns, Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševics un SIA “Gravtex” vadītājs Andris Filipenoks.

Foruma laikā Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēs par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm, iespējām un izaicinājumiem, kas varētu mūs sagaidīt jau tuvākajā laikā, kā arī par viedajām investīcijām uzņēmumu konkurētspējas palielināšanai un ilgtspējīgai attīstībai. Papildu stāstīsim par šogad uzsākto septiņu gadu finanšu plānošanas un atbalsta periodu, kurā būs pieejamas 1,6 miljardu EUR investīcijas cilvēkresursu attīstībai, inovācijām un eksporta veicināšanai.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji uzrunās Latgales reģiona uzņēmējus par aktuālajiem atbalsta instrumentiem biznesa attīstībai, tostarp par programmu “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”, kas kalpo kā paplašināts atbalsts uzņēmumiem tirgus pārorientēšanai un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai.

Tāpat foruma ietvaros ALTUM stāstīs par  jau pieejamajiem un drīzumā plānotajiem  finanšu instrumentiem uzņēmējiem, kā arī par Trīs jūru iniciatīvas investīciju fondu, kas ir jauna iespēja transporta, enerģētikas un digitalizācijas projektu finansēšanai.

Ar saviem iedvesmas stāstiem klātesošos uzrunās arī reģiona uzņēmēji - SIA “DKRobotics” un SIA “MIDIS”, kuri dalīsies ar savu pieredzi un atklās viņu panākumu atslēgas veiksmīga biznesa attīstīšanā, pilnveidē, konkurētspējas un eksporta veicināšanā.  SIA “AMTx” pārstāve stāstīs par digitalizācijas un inovāciju ieviešanas pozitīvo ietekmi uz resursu pārvaldīšanu un produktivitātes faktoru stiprināšanu.  

Vienlaikus foruma laikā komersantiem būs iespēja klātienē konsultēties ar ALTUM, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmuma dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Valsts radio un televīzijas centra ekspertiem. Uzņēmējiem būs lieliska iespēja konsultēties un uzzināt vairāk par pieejamajām atbalsta programmām, e-adresi uzņēmējiem (t.sk. noslēgt līgumu ar LVRTC par e-adreses pieslēgšanu) un citiem interesējošiem jautājumiem.

Forums “#AtbalstsUzņēmējiem - impulss jaunam izrāvienam” notiks Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē, Pils ielā 4. Foruma dienas kārtība un reģistrācijas anketa publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv