Septembrī studijas jaunajā Baltijas IT izcilības bakalaura studiju programmā sāks pirmie studenti

09-07-2019

Ministru kabinets šodien atbalstīja 693 813 EUR piešķiršanu jaunas inovatīvas studiju programmas IKT jomā attīstībai Latvijā, kas tiks sākta jau šā gada septembrī. Baltijas IT līderu izcilības bakalaura studiju programmu “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” izveidojusi Latvijas Universitāte (LU) un Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) sadarbībā ar Bufalo Universitāti (ASV), kuru koordinē RTU Rīgas Biznesa skola (RBS). Finansējums 693 813 EUR apmērā piešķirts Izglītības un zinātnes ministrijai, lai segtu Latvijas pasniedzēju kvalifikācijas celšanas izmaksas Bufalo universitātē.   

 

“Darba tirgū pēdējos gados ir strauji pieaudzis pieprasījums pēc digitālajām prasmēm, ko kā būtisku problēmu turpmākai izaugsmei uzsvēruši gan IKT, gan tradicionālo nozaru pārstāvji. Lai rastu problēmai risinājumu, Ekonomikas ministrija mērķtiecīgi veidojusi trīspusēju sadarbību starp valsts pārvaldes iestādēm, vadošajiem IKT uzņēmumiem un augstākās izglītības pārstāvjiem, un Baltijas IT izcilības bakalaura studiju programmas izveide ir tikai pirmais solis šajā virzienā, norāda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

 

Baltijas IT līderu izcilības bakalaura studiju programmas “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” jauno studentu uzņemšana uzsāka š.g. 20. maijā un tā tiek turpināta līdz 2019. gada 9. jūlijam. Pirmajā gadā studijām Baltijas IT līderības bakalaura programmā “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” tiks uzņemti 60 studenti. Studijas notiks angļu valodā pēc pasaules vadošo universitāšu standartiem. Programmā IT kompetences tiks integrētas ar komunikācijas, projektu vadības, mākslas, tiesībzinātņu, finanšu un citām prasmēm, kas sniegs studējošajiem pamatu veiksmīgai karjerai digitalizētajā laikmetā. Studijas vadīs pasniedzēji ar starptautiski vadošu akadēmisko un profesionālo pieredzi, kā arī ar valsts atbalstu 2019. gada rudenī tiks uzsākta pasniedzēju kvalifikācijas celšanas programma ASV. Plašāka informācija par IT līderības bakalaura studiju programmu pieejama https://www.bitl.lv/.

 

Kā zināms, š.g. 24. aprīlī Izglītības un zinātnes ministrija, Ekonomikas ministrija un Latvijas vadošās universitātes – RTU un LU, kā arī Latvijas nozīmīgākās IKT un finanšu nozares pārstāvošās organizācijas – LIKTA, Finanšu nozares asociācija un Latvijas Informācijas tehnoloģijas klasteris un RTU Rīgas Biznesa skolas padomnieku konvents parakstīja sadarbības memorandu par ekselences programmas datorzinātnē izveidi un īstenošanu Latvijā. Tāpat tika izveidota vienota IT izglītības platforma “Baltijas IT sabiedrība” jeb BITS (www.bits.education), lai ik gadu sekmētu 3000 IT profesionāļu sagatavošanu Latvijā. Platforma apkopos IT izglītības programmas, lai sekmētu jaunu starptautiskam tirgum gatavu IT profesionāļu sagatavošanu Latvijā.

 

“Izmantojot sadarbības platformu, mēs turpināsim strādāt pie IKT nozares stiprināšanas, īstenojot pasākumus, kas vērsti uz jaunu talantu piesaistīšanu un kas ne tikai cels augstākās izglītības kvalitāti un eksportspēju, bet arī nodrošinās darba tirgum nepieciešamo IKT speciālistu sagatavošanu,” norāda R. Nemiro.

 

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv

67013193

 

Lapas informācija atjaunota:    09-07-2019