" "

Trešdien, 8. septembrī, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs Viļņā (Lietuvā)  tiksies ar Lietuvas enerģētikas ministru Daiņus Kreivis (Dainius Kreivys), lai pārrunātu aktuālos jautājumus par elektroenerģijas tirdzniecību ar trešajām valstīm, Baltijas valstu sinhronizācijas projekta ieviešanas gaitu, kā arī reģionālo sadarbību zaļās enerģijas ražošanas veicināšanā.

Vizītē ministrs dosies kopā ar Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Ediju Šaicānu, lai ar kolēģiem no Lietuvas Enerģētikas ministrijas pārrunātu jautājumus par aktuālo situāciju Baltijas energoapgādes sistēmā, tai skaitā kārtību, kā tiek veikta elektroenerģijas komercplūsmu izsekošana, līdz ar to nodrošinot, ka Baltkrievijas elektroenerģijas nenonāk Baltijas valstu tirgū.

Viļņā ekonomikas ministrs tiksies arī ar Latvijas vēstnieku Lietuvā V.E. Induli Bērziņu, lai pārrunātu ekonomiskās sadarbības veicināšanas jautājumus, kā arī ar Latvijas Tirdzniecības kameras biedriem Lietuvā, kur paredzēta diskusija ar uzņēmējiem par ekonomikas attīstības tendencēm, konkurētspējas palielināšanu un valsts atbalstu ekonomiskās aktivitātes palielināšanai.

Vizītes noslēgumā ministrs apmeklēs NATO Enerģētikas drošības izcilības centru, kur viens no partneriem šī centra izveidē ir arī Latvija. Centram ir būtiska reģionāli un politiski militāra nozīme, jo tas stiprina NATO klātbūtni un saikni ar Baltijas reģionu, kā arī nodrošina visaptverošu ekspertīzi enerģētiskās drošības jautājumos.

 

Papildu informācijai:

Vineta Vilistere – Lāce

Ekonomikas ministra padomniece

Sabiedrisko attiecību jautājumos

Mobilais tālrunis: 26399995

E-pasts: Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv