LIAA pārstāvniecība

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ir uzdevis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) slēgt ārējo ekonomisko pārstāvniecību Maskavā, kā arī apturēt investīciju projektu piesaisti no Krievijas un Baltkrievijas.

Krievijas iebrukums Ukrainā ir radikāli izmainījis līdzšinējo lietu kārtību. Ekonomiskā sadarbība ar Krieviju un Baltkrieviju vairs nav iespējama. Sekojot ģeopolitiskajiem procesiem, Latvijas uzņēmēji jau iepriekšējos gados ir veikuši savu produkciju eksporta tirgu dažādošanu, būtiski paplašinot eksportu gan uz Eiropas valstīm, gan ASV un Āzijas valstīm. Savukārt tiem Latvijas uzņēmējiem, kuriem līdz šim Krievija vai Baltkrievija bija izejvielu ieguves vai produkcijas noieta tirgus, palīdzēsim meklēt risinājumus   jaunām piegādes ķēdēm un jauniem eksporta tirgiem,” norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

LIAA ir izveidots kontaktpunkts - vienots tālruņa numurs: 68803505 un epasts: jautajumi@liaa.gov.lv, lai apkopotu šobrīd uzņēmējiem aktuālākos jautājumus darījumos ar Krievijas un Baltkrievijas uzņēmējiem un palīdzētu ar jauniem eksporta tirgiem.  Viens no aktuālākajiem jautājumiem ir resursu pieejamība tiem uzņēmumiem, kuri līdz šim iegādājās izejvielas no Krievijas un Baltkrievijas. LIAA ārējo pārstāvniecību tīkls šobrīd apzin potenciālās alternatīvas dažādās preču grupās.

 

 

Vineta Vilistere – Lāce

Ekonomikas ministra padomniece

Sabiedrisko attiecību jautājumos

Mobilais tālrunis: 26399995

E-pasts: Vineta.Vilistere-Lace@em.gov.lv