Atbalsts uzņēmējiem Tūrisms

Ministru kabinets š.g. 14. janvārī no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 2 555 465 eiro Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA), lai sniegtu atbalstu viesnīcām operacionālo izmaksu segšanai, kuras pieteicās atbalsta saņemšanai pērnā gada decembrī.

 

“Turpinoties dažādiem ierobežojumiem uzņēmējdarbībai, kas saistīti ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem, mums ir akūti nepieciešams atbalstīt nozares, kuras šajā krīzē cieš vistiešāk. Atbalsts tūrisma nozarei bija viens no pirmajiem, kuriem izstrādājām īpašus atbalsta mehānismus. Šodien valdības piešķirtais finansējums ļaus sniegt atbalstu visām viesnīcām “pārziemošanai” un infrastruktūras saglabāšanai, kuras šim atbalstam bija pieteikušās pērn,” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

 

LIAA 2020. gada decembrī organizēja atbalsta programmas otro kārtu pieteikumu pieņemšanai tūrisma nozares saimnieciskās darbības veicējiem, kuras ietvaros pieteikumus viesnīcu operacionālo izmaksu segšanai vai darba algu subsīdijām iesniedza 318 uzņēmumi, pretendējot uz atbalstu 4,17 miljonu eiro apmērā.

 

Līdz 2020.gada 30. decembrim tika izvērtēts 131 iesniegums, atbalstam viesnīcām izmaksājot  1 717 973,55 eiro. Savukārt 187 iesniegumu par kopējo pieprasīto summu 2 555 465  eiro vērtēšana notiek šogad, līdz ar to šo izmaksu segšanai valdība piešķīra finansējumu.

 

Kā zināms, atbalsta programma paredz, ka viesnīcas var saņemt atbalstu operacionālo izmaksu segšanai 4 eiro apmērā par kvadrātmetru un līdzekļus drīkstēs izlietot komunālo pakalpojumu, nekustamā īpašuma nomas un tamlīdzīgas saimnieciskās darbības izdevumiem.

 

Uz atbalstu viesnīcu operacionālo izmaksu segšanai vai darba algu subsīdijām varēja pieteikties uzņēmumi, kuru apgrozījums vienā mēnesī laika posmā no 2020. gada aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, bija samazinājies par 30%. Tāpat atbalstam kvalificējās arī uzņēmumi, kuru 2020. gada marta vai aprīļa apgrozījums, salīdzinot ar 2019. gada divpadsmit mēnešu vidējiem ieņēmumiem vai to mēnešu vidējiem ieņēmumiem, kuros uzņēmums faktiski darbojies laikposmā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 1. martam, bija samazinājies par 30%.

 

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv