Jaunumi

Ministru kabineta sēdē š.g. 16. jūnijā apstiprināti Ministru kabineta noteikumi "Īpašā atbalsta mehānisma repatriācijas izmaksu segšanas kārtība tūrisma operatoriem", paredzot, ka Latvijā reģistrēti un licencēti tūrisma operatori varēs iesniegt pieteikumus Patērētāju tiesību aizsardzības centrā granta saņemšanai, lai kompensētu Covid-19 izplatības rezultātā radušās tūristu repatriācijas izmaksas.

 

MK noteikumu mērķis ir piešķirt atbalstu dzīvotspējīgiem tūrisma operatoriem to likviditātes uzlabošanai, lai mazinātu apgrozāmo līdzekļu iztrūkumu, kas radās tūrisma operatoriem saistībā ar ceļotāju repatriācijas izmaksām, un palīdzēt tiem pakāpeniski atjaunot savu darbību vīrusa uzliesmojuma laikā un pēc tā.

 

Atbalsts komersantiem tiks sniegts tiem licencētajiem tūrisma operatoriem, kas repatriācijas reisus organizēja, jo tūrisma ceļojums tika pārtraukts priekšlaicīgi sakarā ar Latvijas valdības izziņoto ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19, lai tūristi atgrieztos Latvijā pirms š.g. 17. martā tika atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām.

 

Atbalstu varēs saņemt komersanti, kas repatriāciju organizēja pēc 2020. gada 12. marta, kad tika izsludināts ārkārtas stāvoklis Latvijā, un par repatriācijas reisu no tūristiem neiekasēja papildu samaksu.

 

Repatriācijas izmaksu segšanai piešķirts finansējums 800 000 eiro; vienam operatoram maksimālās izmaksas noteiktas 220 000 eiro apmērā. Izmaksas ietver avioreisu (aviobiļešu) izmaksas.

 

Izstrādātais atbalsta mehānisms notificēts Eiropas Komisijā lēmuma pieņemšanai par noteikumu projektā ietvertā komercdarbības atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.

 

Detalizēti ar Ministru kabineta noteikumiem "Īpašā atbalsta mehānisma repatriācijas izmaksu segšanas kārtība tūrisma operatoriem" var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.

 

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

prese@em.gov.lv