Latvija ir viena no vairāk kā 170 pasaules valstīm, kuras ir apstiprinājušas savu dalību starptautiskajā izstādē Expo 2020 Dubai. Izstāde norisināsies Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) laika posmā no 2020.gada 20.oktobra līdz 2021.gada 10.aprīlim.
 

Latvijas dalību Expo 2020 Dubai organizēs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), kas saskaņā ar noslēgto deleģēšanas līgumu nodrošinās sagatavošanos dalībai izstādē, dalību izstādē un visu nepieciešamo organizatorisko jautājumu sakārtošanu pēc izstādes.

 

Latvijas Republikas oficiālais pilnvarotais pārstāvis starptautiskajā izstādē Expo 2020 Dubai – Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs.

 

Izstādes Expo 2020 Dubai moto: “Savienojot prātus, veidot nākotni”.
Izstādes apakštēmas: Iespēja, Mobilitāte un Ilgtspēja.
Izstāde aizņems 2 km2 plašu teritoriju Dubaijas pievārtē  un saskaņā ar izstādes organizatoru prognozēm izstādi apmeklēs aptuveni 25 miljoni apmeklētāju.

 

Būtiskākie lēmumi saistībā ar Latvijas dalību Expo 2020 Dubai:

  • 2017. gada 5. decembrī Ministru kabinets atbalstīja Latvijas dalību izstādē;
  • 2018. gada 24. aprīlī Ministru kabinets par atbildīgo institūciju Latvijas dalības nodrošināšanā izstādē noteica Ekonomikas ministriju, bet par Latvijas dalības organizatoru - LTRK, uzdodot Ekonomikas ministrijai noslēgt ar LTRK deleģēšanas līgumu;
  • 2018. gada 14. novembrī tika parakstīts deleģēšanas līgums par valsts pārvaldes uzdevuma – organizēt Latvijas dalību Expo 2020 Dubai – deleģēšanu LTRK.
attēlsattēls

Vairāk par Latvijas dalību izstādē var uzzināt šeit

Vairāk par izstādi var uzzināt šeit

Vairāk par Latvijas līdzšinējo ekonomisko sadarbību ar AAE var uzzināt šeit