Jaunumi

14. decembrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā inovatīvo biznesa ideju konkursa “Ideju kauss 2017” svinīgajā apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti šī gada konkursa uzvarētāji.

 

Pirmo vietu un 7000 eiro naudas balvu idejas realizēšanai saņēma Māras Lasmanes, Augusta Valda Vasiļonoka, Ronalda Sovas un Artura Škaravecka izstrādātā mobilā pārtikas produktu reitinga un skenēšanas aplikācija “Foodycheck” (http://foodycheck.com), kas radīta ikvienam patērētājam, kurš vēlas iepirkties veselīgāk. Tā palīdz ātri un efektīvi orientēties plašajā pārtikas produktu tirdzniecības klāstā, sniedzot caurskatāmu informāciju par produktu sastāvu, to reitingu, veselīgāku produktu alternatīvām un iespēju sameklēt produktus individuālas diētas vajadzībām.

 

Otrā vieta un naudas balva 5000 eiro apmērā piešķirta Līgas Štālas, Anetes Bendikas un Zanes Kārkliņas idejas īstenošanai par brīvdabas bērnudārza “Ronjas skola” izveidi. Kā pamato projekta autores, tā ir pirmsskolas izglītības iestāde, kurai nav nepieciešamas telpas, jo viss notiek ārpus tām īpaši norobežotā teritorijā – jebkurā publiskā vai privātā mežā, parkā vai citā atbilstošā vietā. Bērniem šādi tiek dota iespēja iepazīt un izpētīt dabu, atrasties svaigā gaisā, veicinot dažādu pieredzi visiem maņu orgāniem, kas ir īpaši svarīgi pirmsskolas vecuma posmā. Par projekta pirmo praktisko realizācijas vietu patlaban panākta vienošanās ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

 

Trešo vietu un 3000 eiro naudas balvu ieguvusi trīs autoru komanda – Māris Belte, Gints Cīrulis un Dmitrijs Drobenkovs – ar radīto projektu par “Ferterex” – zemas intensitātes lāzeru fototerapijas ierīci vīrieša neauglības ārstēšanai, kas ir ērti lietojama mājas apstākļos. Ierīce paredzēta spermas kvalitātes uzlabošanai, paaugstinot dzimumšūnu mobilitāti un dzīvotspēju, kas tiešā veidā palielina apaugļošanas iespējamību. Tādējādi projekta autori vēlas palīdzēt daudziem pāriem piepildīt sapni par ilgi gaidītu bērniņu un saglabāt ilgstošas attiecības. Sākotnēji ierīci paredzēts izstrādāt, ražot un izplatīt sadarbībā ar reproduktīvās veselības klīnikām.

 

Š. g. 5. decembrī konkursa žūrija izvērtēja 12 finālistu prezentācijas, nosakot trīs labākās biznesa idejas. Žūrijas galvenie vērtēšanas kritēriji bija – novitāte un kvalitāte, biznesa plāns un pati ideja, tās pienesums sabiedrībai pēc realizēšanas. Kopumā konkursam šogad tika iesniegtas 150 idejas, otrajai kārtai tika izvirzītas 78, bet finālā izvēlētas 12 labākās no tām. Lielākā daļa ideju tika pieteiktas IT, dizaina, pārtikas preču, ēdināšanas un izglītības nozarēs. Pieteikumi saņemti arī ar idejām par bērnu rotaļlietu, lauksaimniecības, medicīnas un veselības, sporta, tirdzniecības, tehnoloģiju un tūrisma preču un pakalpojumu izveidi.

 

Konkurss “Ideju kauss” notiek jau devīto reizi, un tas tiek rīkots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Konkurss “Ideju kauss 2017” tiek organizēts sadarbībā ar SIA “Media Profile” un akadēmiskajiem partneriem – Rīgas Ekonomikas augstskolu un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti. Plašāka informācija par konkursu un tā gaitu pieejama mājaslapā www.idejukauss.lv.

 

Papildu informācija:

LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa,

Tālrunis: 67039472