No ceturtdienas, 21. oktobra līdz 14.novembrim (ieskaitot) Latvijā ieviesti stingri ierobežojumi attiecībā uz pulcēšanos, sabiedriskām aktivitātēm, tirdzniecību, pakalpojumiem, mācībām un citām klātienes norisēm ar mērķi samazināt Covid-19 straujo izplatību. Tāpat vakaros un naktīs noteikta mājsēde, paredz valdības lemtais. 

Prasības pakalpojumu sniedzējiem, tostarp izmitināšanas pakalpojumu sniedzējiem, noteiktas: 

Mājsēde un pulcēšanās 
  • Cilvēki laikā no pulksten 20:00 līdz 5:00 paliek mājās. Mājsēdes laikā iziet no mājas drīkst tikai būtiskos gadījumos; jāaizpilda apliecinājums. 
  • Aizliegti privāti pasākumi, pulcēšanās vairāk nekā vienas mājsaimniecības ietvaros. Vecāki, kuri nedzīvo kopā ar saviem bērniem, drīkst tikties, ja nav slimi ar Covid-19 vai nav jāizolējas. 

  • Mašīnā – tikai viena mājsaimniecība vai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām. 

Izmitināšanas pakalpojumu sniegšana

Pašu nepieciešamāko pakalpojumu sniegšana ĀS laikā

Izmitināšanas pakalpojumus kā būtiskus, nepieciešamus pakalpojumus (ārvalstu viesiem, darba vajadzībām, pašizolācijas un karantīnas nolūkos) var sniegt tikai individuāli, t.i. apkalpojot vienu klientu/mājsaimniecību.

Pakalpojumu var sniegt vakcinēts pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 pārslimojis pakalpojumu sniedzējs jebkurai personai, tai skaitā, personai, kuras veselības stāvoklis nav zināms vai kura nevar uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu: 

  • atļauts sniegt izmitināšanas pakalpojumu pēc principa “durvis-viesu numuriņš-durvis”, ierobežojot personu uzturēšanos vai pulcēšanos koplietošanas telpās; 
  • vienā viesu numuriņā atļauts izmitināt vienu personu vai vienas mājsaimniecības locekļus; aizliegts izmitināt tūristu grupas u.tml., kur vienā istabā ir vairākas mājsaimniecības; 
  • pārējo pakalpojumu sniegšanā, kas tiek sniegti tūristu mītnē, jāvadās pēc vispārējā regulējuma. Sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus atļauts sniegt, izsniedzot ēdienu līdzņemšanai (no plkst. 5.00 līdz 20.00) vai piegādājot to uz numuriņu (iespēju robežās nodrošinot bezkontakta piegādi, bez darba laika ierobežojuma).